Muzika

2021.04.20 10:47

Pandemija griauna planus: Australijos atstovė nevyks į „Eurovizijos“ dainų konkursą

LRT.lt2021.04.20 10:47

Antradienio rytą Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad šių metų Australijos atstovė „Eurovizijoje“ Montaigne nevyks į šį konkursą.

Planuojama, kad gegužės 18-22 dienomis Roterdamo arenoje “Eurovizijos” pusfinaliuose ir finale gyvai dainuos konkurso dalyviai, o renginys vyks, laikantis visų saugumo reikalavimų. Tačiau tarp į šį Nyderlandų miestą atvyksiančių artistų nebus Australijos dainininkės ir visos jos delegacijos.

Tai antradienį patvirtino Australijos visuomeninis transliuotojas SBS. Australijos eurovizinės delegacijos vadovas Joshas Martinas paaiškino, jog atsisakyti kelionės verčia sudėtinga situacija, kilusi dėl koronaviruso pandemijos ir rekomenduojamų kelionių ribojimų.

Europoje siaučiant virusui, Australijos situacija – visiškai kitokia. Šiame žemyne pastaruosius mėnesius fiksuojama po kelis ar keliolika naujų COVID-19 atvejų per dieną.

Australų sprendimą priėmė ir patvirtino „Eurovizijos“ rengėjai. Montaigne daina „Technicolour“, kuri pirmajame pusfinalyje rungsis ir su lietuvių „The Roop“ daina „Discoteque“, skambės iš specialaus gyvo atlikimo vaizdo įrašo. Už Australijos dainą bus galima balsuoti, ji galės patekti į finalą (kur tokiu atveju irgi skambės iš įrašo), vienintelis skirtumas - pačios atlikėjos Roterdame nebus.

Tokius įrašus yra parengę visi šių metų „Eurovizijos“ dalyviai – būtent tokioms situacijoms, kai atlikėjai negalėtų atvykti į Roterdamą arba susirgtų renginio metu. Tokį įrašą Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje praėjusį mėnesį nufilmavo ir „The Roop“.

Montaigne į „Euroviziją“ turėjo vykti pernai, bet renginys tada buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Šįmet jos daina konkurse vis dėlto skambės, tačiau savo akimis atlikėja didžiausio Europos renginio nepamatys.

„Žinoma, liūdna, kad dvejus metus iš eilės negaliu gyvai dalyvauti „Eurovizijoje“. Su savo partnere jau kalbėjomės, kokius kompiuterinius žaidimus žaisime viešbutyje Roterdame tarp repeticijų.

Nors ir esu nusivylusi, vis tiek didžiulė privilegija dalyvauti ir rungtis „Eurovizijoje“, - sako Montaigne.

Jos eurovizinį kūrinį galite išgirsti čia:

Australija „Eurovizijoje“ dalyvauja nuo 2015 metų ir iki šiol visada patekdavo į finalą. Geriausias šalies rezultatas – 2016-aisiais atlikėjos Dami Im užimta antroji vieta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.