Muzika

2021.04.14 16:00

LRT PLIUS eteryje – filmas apie bohemiškąją britų muzikos žvaigždę Marianne Faithfull

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.04.14 16:00

LRT PLIUS televizija tęsia dokumentinių filmų apie garsius populiariosios muzikos atlikėjus ciklą.

Šį trečiadienį, 21 val. 30 min., eteryje – filmas apie britų dainininkę Marianne Faithfull, pagarsėjusią ir įsimintinais muzikos įrašais, ir itin spalvinga gyvenimo istorija.

Septintajame dešimtmetyje Londono bohemos pasaulyje išgarsėjusiai M. Faithfull pradėti muzikinę karjerą padėjo grupės „The Rolling Stones“ vadybininkas Andrew Loogas Oldhamas.

Beje, su šios grupės vokalistu Micku Jaggeriu dainininkę kelerius metus siejo romantiški santykiai. Marianne laukėsi dainininko kūdikio, tačiau patyrė persileidimą.

Kelis sėkmingus hitus ir albumus išleidusi dainininkė dar ankstyvoje jaunystėje paniro į narkotikus, mėgino nusižudyti. Aštuntajame dešimtmetyje ji patyrė gilų nuopuolį – kentėdama nuo anoreksijos ir priklausomybės nuo heroino, kurį laiką netgi buvo benamė.

Tačiau surado jėgų atsitiesti ir sugrįžo į sceną. Tiesa, neslėpdama, kad ilgametis įnikimas į kvaišalus netgi pakeitė vokalą – 1979-aisiais sėkmingai į sceną grįžusi albumu „Broken English“, dainininkė klausytojus nustebino gerokai prikimusiu balsu.

Nuo to laiko atlikėja tęsia sėkmingą muzikinę karjerą – šį mėnesį pasirodys jos naujausias, 22-asis albumas „She Walks In Beauty“.

74-erių M. Faithfull taip pat yra suvaidinusi keliose dešimtyse televizijos, kino filmų ir sukūrusi teatro vaidmenų. Beje, dainininkę ypač vertina alternatyvios muzikos kūrėjai – šiame amžiuje išleistus albumus sukurti ir įrašyti jai padėjo Nickas Cave'as, Anna Calvi, „Blur“, „Pulp“ ir kiti žinomi atlikėjai.

Atlikėją praeityje ne sykį persekiojo rimtos sveikatos problemos – 2006-aisiais jai buvo diagnozuotas krūties vėžys, po metų Marianne prisipažino, kad dar 1995-aisiais jai buvo nustatytas hepatitas C. Ji taip pat serga artritu ir dėl klubo sąnario infekcijos 2015-aisiais turėjo atšaukti koncertų turą.

Pernai M. Faithfull susirgo COVID-19 ir buvo paguldyta į ligoninę, jai buvo diagnozuotas ir plaučių uždegimas. Gerbėjai ir britų žiniasklaida smarkiai sunerimo, tačiau dainininkė pasveiko, o šįmet išleistu albumu paneigė gandus, kad dėl sveikatos problemų daugiau nebegali dainuoti.

2017 metais prancūzų režisierė Sandrine Bonnaire sukūrė dokumentinį filmą, kuriame savo gyvenimo istoriją pasakoja pati M. Faithfull. Šį filmą, pavadintą „Iki sielos gelmių“, trečiadienio vakarą kviečiame pamatyti LRT PLIUS žiūrovus.

Itin jautrų ir atvirą M. Faithfull pasakojimą filme iliustruoja archyviniai kadrai ir koncertiniai įrašai, apibendrinantys visą M. Faithfull muzikinę karjerą – nuo 1965-ųjų iki šių laikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt