Muzika

2021.04.08 11:57

Lietuvoje koncertuos vieno ryškiausių šių metų hitų „Wellerman“ atlikėjas Nathanas Evansas

LRT.lt2021.04.08 11:57

Pasaulinę šlovę pelniusį hitą „Wellerman“ išleidęs Nathanas Evansas surengs koncertą Lietuvoje.

26-erių škotų dainininkas išgarsėjo akimirksniu po to, kai jo atlikta tradicinė jūreivių daina „Wellerman“ sulaukė didžiulės sėkmės visame pasaulyje.

Kūrinys tapo vienu didžiausių 2021-ųjų metų pradžios hitų ir jau daugiau nei 10 savaičių karaliauja daugelio Europos šalių topuose.

Gruodžio mėnesį gastroles Europoje pradėsiantis Nathanas vienintelį koncertą Lietuvoje surengs kitų metų sausio 25 d. menų fabrike „Loftas“ Vilniuje.

„Neįmanoma papasakoti, kaip džiaugiuosi galėdamas pranešti jums apie savo koncertų datas! Apie tai svajojau nuo 6-erių ir ši svajonė tapo realybe - negaliu sulaukti susitikimo su jumis! Tai bus nuostabu! Susitiksime jau netrukus!“ - sako N. Evansas.

Atlikėjas prisidėjo prie pasaulinio jūrininkų dainų fenomeno - jo dėka naujoji karta atrado tradicines žvejų dainas, kurias jūrininkai prieš daugelį metų dainuodavo dirbdami.

Viskas prasidėjo po to, kai iš nedidelio Erdrio miestelio Škotijoje kilęs jaunuolis nusprendė savo atliekamas dainas kelti į socialinį tinklą „Tik Tok“. N. Evansas tai darydavo atlikęs rytines paštininko pareigas.

Netrukus jis sulaukė ypač didelio populiarumo - N. Evanso vaizdo įrašai su naujai suskambėjusiomis tradicinėmis jūrininkų dainomis per naktį surinkdavo milijonus peržiūrų.

Dabar, pasirašęs kontraką su didžiausia pasaulyje įrašų kompanija „Universal Music“, N. Evansas visą savo laiką skiria muzikos karjerai, bei seka jį žavėjusių atlikėjų Dermoto Kennedy, Lewiso Capaldi ir Edo Sheerano pėdomis.

Be to, jaunuolio kūryba atkreipė sero Andrew Lloydo Webberio, grupės „Take That“ lyderio Gary Barlow ir „Queen“ gitaristo Briano May dėmesį. Šie garsūs muzikantai ir kūrėjai socialiniuose tinkluose pasidalino savo atliktomis dainos „Wellerman“ versijomis.

„Jūrininkų dainos peržengė „Tik Tok“ ribas, apie jas buvo kalbama per „BBC Radio 4“ ir jos tapo labiausiai „Google“ paieškoje ieškomu objektu“, - rašo „The Independent“.

Kito įtakingo britų laikšraščio „The Guardian“ teigimu, „jūrininkų dainos sukėlė pasaulinę maniją internete“, o „Los Angeles Times“ deklaravo, kad „jūrininkų dainos užkariavo internetą“.