Muzika

2021.04.02 17:32

M.A.M.A. rengėjai sureagavo į policijos veiksmus ir bausmes: žada nepalikti dalyvių be pagalbos

LRT.lt2021.04.02 17:32

Penktadienio popietę Vyriausiajam policijos komisariatui išplatinus pranešimą apie muzikos apdovanojimų M.A.M.A. dalyviams pradėtas administracinio nusižengimo teisenas, organizatoriai išsakė ir savo poziciją. 

Apdovanojimų atstovai teigia, kad kiekvienam dalyviui padės išspręsti susidariusią situaciją su advokatu, o su policijos pareigūnais tęs bendradarbiavimą.

„Nuo pat savaitės pradžios bendradarbiaujame su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais. Suteikiame reikalingą informaciją bei medžiagą. Mūsų žiniomis, šiuo metu medžiaga dar tiriama, vis papildoma tuo, kas galėtų būti naudinga tyrimui, tad konkrečių išvadų dėl vykusio filmavimo – neturime“, – teigia organizatoriai.

Vyriausiojo policijos komisariato penktadienio išplatintame pranešime teigiama, kad šiuo metu pradėtos 42 administracinio nusižengimo teisenos pavieniams asmenims.

Apdovanojimų rengėjai penktadienį vakare išplatino pranešimą, kuriame tvirtina - kadangi šiuo metu dar tiriama pateikta organizatorių medžiaga apie filmavimų detales, siunčiami administracinio nusižengimo protokolai pavieniams asmenims yra neišsiaiškinus ir nenustačius visų tyrimui reikšmingų aplinkybių.

„Bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, suteikdami reikalingą informaciją ir medžiagą, galime daryti prielaidą, kad pareigūnai tarpusavyje nebendradarbiauja ir nepasidalina reikšminga medžiaga, kuri padėtų tyrimui bei nebūtų daromas nereikalingas spaudimas šalies kūrėjams“, – pranešime rašo apdovanojimų organizatoriai.

Visiems filmavimuose dalyvavusiems asmenims, muzikos apdovanojimų organizatoriai taip pat turi žinią ir pažada, kad kiekvienam dalyviui bus suteikta reikiama pagalba ir jie nebus palikti vieni.

„Visi M.A.M.A. ir „Raudonojo kilimo“ audiovizualinių kūrinių kūrime dalyvavę asmenys tikrai neliks be mūsų pagalbos. Susidariusią situaciją padėsime išspręsti kartu su mūsų advokatu bei palaikysime tol, kol reikės patiems dalyviams.

Šią ceremoniją, prisitaikydami prie karantino sąlygų ir iššūkių, surengėme tam, kad šalies atlikėjai būtų palaikomi itin sudėtingu laikotarpiu, o per praėjusius metus nuveikti darbai būtų įvertinti ir pristatyti plačiai visuomenei. Tad šioje situacijoje išliksime tie, kurie eina kartu su kūrėjais ir palaiko juos“, – pranešime spaudai teigia M.A.M.A. atstovai.

Organizatoriai tvirtina, kad Kauno „Žalgirio“ arenoje įvykusiuose apdovanojimų bei „Raudonojo kilimo“ filmavimuose buvo laikomasi kompleksinių saugumo priemonių, SAM rekomendacijų bei užsienio praktikų, todėl, anot jų, viskas įvyko laikantis karantino reikalavimų bei užtikrinant kiekvieno dalyvio sveikatos saugumą.

„Jau anksčiau pranešėme, kad filmavime buvo naudojamos kompleksinės saugumo priemonės, tokios kaip „Acon“ gamintojo greitieji Antigeno testai, kurie naudojami šalies ligoninėse, taip pat apsauginės veido kaukės, buvo laikomasi saugaus atstumo. Verta pabrėžti, kad filmavimai vyko laikantis SAM filmavimų rekomendacijomis, kuriomis vadovaujasi ir visos kitos šalyje filmuojamos laidos“, – tvirtina M.A.M.A. organizatoriai.

Kaip penktadienį skelbė LRT.lt, dėl praėjusį šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusios muzikos apdovanojimų ceremonijos M.A.M.A. Kauno apskrities policijoje jau pradėtos 42 administracinio nusižengimo teisenos pavieniams asmenims.

Teisenos pradėtos tiems asmenims, kurie galimai nesilaikė kaukių dėvėjimo ir numatyto atstumo laikymosi reikalavimų (plačiąja prasme (įvairiose erdvėse), kadangi filmavimuose, esant būtinumui, iki 15 min. galima nedėvėti kaukės ir/ar nesilaikyti numatyto atstumo).

„8 asmenims, kurie sutiko, jog administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu susimokėti baudą jiems būtų išsiųstas elektroniniu paštu, pareigūnai tai jau padarė. Asmenys per numatytą terminą turi susimokėti po 250 eurų.

Dar 12 asmenų gavo šaukimus atvykti į policijos įstaigą administracinio nusižengimo protokolui surašyti. Ne visi pavieniai asmenys bendradarbiauja su policijos pareigūnais, kai kurie prašo bendrauti per jų vadybininkus ar advokatus. Tyrimas tęsiamas toliau“, – rašoma Lietuvos policija.

Praėjusį pirmadienį policija pradėjo administracinę teiseną ir transliacijos organizatorių atžvilgiu, visą savaitę buvo renkama informacija ir duomenys, susiję su filmavimu. Pareigūnai taip pat analizavo tiesioginės transliacijos bei „Žalgirio“ arenos vaizdo stebėjimo kamerų įrašus.

Anot Kauno policijos, organizatorių buvo prašoma įvairių dokumentų dėl transliacijos ir joje dalyvavusių žmonių.

„Organizatoriai bendrauja ir bendradarbiauja su policijos pareigūnais, savaitės eigoje pateikė prašomus dokumentus, pareigūnai pradėjo jų analizę“, – pažymėjo policija.

LRT.lt primena, kad policija dėl Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusio renginio galimų pažeidimų sulaukė apie kelių dešimčių pranešimų.

Viešojoje erdvėje jau transliacijos metu kilo pasipiktinimas, kad nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nėra saugių atstumų. Kai kurie renginį pavadino „puota maro metu“.

Įvairių frakcijų parlamente nariai po apdovanojimų neslepė pasipiktinimo dėl televizijos TV3 transliuotų muzikos apdovanojimų. Politikai teigė suprantantys, kad žmonės yra pavargę nuo karantino, tačiau, jų teigimu, minėtas renginys ne veltui supykdė ir supriešino visuomenę. M.A.M.A apdovanojimų dalyviai, Seimo narių teigimu, pademonstravo itin blogą pavyzdį.

Kaip trečiadienį skelbė LRT KLASIKA, Kauno savivaldybė M.A.M.A. muzikiniams apdovanojimams, skyrė 45 tūkst. eurų. Tai sukėlė nemenką kultūros bendruomenės žmonių pasipiktinimą. Kauno miesto savivaldybės mero patarėjas Tomas Jarusevičius tikino, kad paramos šie apdovanojimai sulaukė pirmą kartą per savo gyvavimo dešimtmetį.

Populiariausi

Kygo
5

Muzika

2021.04.17 15:00

Pamatykite: šokių muzikos žvaigždė Kygo surengė įspūdingą pasirodymą kalnuose

įvertinkite naują norvegų garsenybės kūrinį
5