Muzika

2021.03.21 12:46

LRT OPUS eteryje – ir Lietuvos publiką sužavėjusių islandų „Vök“ koncertas

LRT.lt2021.03.21 12:46

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žinomų užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias eteryje galite išgirsti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – islandų trijulė „Vök“, jau spėjusi sužavėti ir Lietuvos koncertų lankytojus.

2013-aisiais susibūrusi grupė išleido dainą „Before“ ir sumanė dalyvauti Islandijos kasmečiame jaunų grupių konkurse. Jį „Vök“ laimėjo ir jau netrukus kūrė savo pirmąjį minialbumą, sulaukė kvietimų koncertuoti ir pirmųjų kelionių į užsienio festivalius.

Daug kur grupė tapatinama su britais „The xx” arba švedais „The Knife“, tačiau „Vök” savo muzikoje nešasi ypatingą islandišką gyslelę, kuri grupės kūrybą atskiria nuo visų kitų.

Grupės sudėtis ne sykį keitėsi, tačiau jos centre visada išliko įkūrėja – savito balso ir dainavimo manieros vokalistė Margrét Rán.

Šių islandų muzika dažnai vadinama „progresyviu alternatyviu pop“. Kitaip tariant, joje susilieja svajinga nuotaika, elektroniniai garsai, kartais – ir r‘n‘b žanro elementai.

2015-aisiais išleidusi antrąjį minialbumą „Circles“, vasarą grupė „Vök“ pirmą sykį apsilankė Lietuvoje – grojo pilnutėliame Vilniaus menų fabriko „Loftas“ kieme. Po dvejų metų šie islandai buvo pakviesti ir į pagrindinę Karklės muzikos festivalio sceną.

2017-aisiais pasirodė pirmasis grupės pilnos trukmės albumas „Figure“, o po dvejų metų – antrasis „In The Dark“. Pastarajį grupė sukūrė su žinomu prodiuseriu Jamesu Earpu, prisidėjusiu ir prie britų popžvaigždės Lewiso Capaldi hitų, o prieš savaitę išleistą naujausią kūrinį „Lost In The Weekend“ tobulino garso inžinierius Davidas Wrenchas, dirbęs su minėtais „The xx“, „Goldfrapp“, Franku Oceanu ir kitomis žvaigždėmis.

Kartu su vokaliste Margrét Rán šiuo metu grupėje muzikuoja būgnininkas Berguras ir bosistas bei gitaristas Einaras Stefas.

Beje, pastarasis muzikantas yra ir prieš dvejus metus Islandijai „Eurovizijoje“ su trenksmu atstovavusios grupės „Hatari“ narys, o pati Margrét prisidėjo prie naujausių islandų grupės „GusGus“ įrašų ir tapo naująja jos vokaliste.

Kritikai „Vök” muziką vadina modernia, jaudinančia ir žvelgiančia į ateitį. Kaip grupė skamba šiais laikais, išgirsite sekmadienio vakarą – koncerte, kuris pernai lapkritį buvo surengtas virtualiai vykusiame festivalyje „Iceland Airwaves“.

Koncertas transliuojamas, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt