Muzika

2021.03.17 13:01

Grupė „shishi“ išleidžia ypatingą kasetę: skiriame ją Vilniaus kiemams, kurie mus užaugino

LRT.lt2021.03.17 13:01

Nors Vilnius gimtadienį atšventė prieš daugiau nei mėnesį, grupė „shishi“ šiandien miestui turi dovanų – ką tik išleistą albumą, kuriame įamžino penkias lietuviškas skaičiuotes iš Vilniaus kiemų.

Kiemų „folkloro“ tyrinėjimais muzikantės užsiėmė ne vieną mėnesį – rinko skaičiuotes, pagal jas rašė dainas. „Aiškinomės ar ir Žirmūnuose vaikai naudojosi Burbulienės paslaugomis? Ar Dorė buvo mirus ir Naujojoj Vilnioj? Ar tikrai en den du yra viena populiariausių skaičiuočių? Ir kažką išsiaiškinom“, – pasakoja „shishi“.

Iš savo kiemo laikų Maria Rosa, Benadetta ir Victoria prisimena ir sugedusį telefoną, ir šokinėjimą ant ką tik sugrėbtų lapų krūvos arba per gumytę – iki pat pažastukų: „Šios ir kitos linksmybės dabar smegeninėj įsirėžę praktiškai kaip folkloras ir po truputį tie rėžiai nyksta į užmarštį, nemeluosim.“

Iš kiemų atsineštas skaičiuotes grupė dainomis pavertė su garso inžinieriaus Jurgio Masiulionio pagalba. Kiekvieną dainą lydi ir vaizdo klipas. Vizualias istorijas įvairiuose Vilniaus rajonuose nufilmavo video kūrėjai Alanas Gurinas ir Paulius Janušonis.

Albumą muzikantės sumanė leisti rankų darbo, riboto tiražo kasetėje: „Taip, kaip tada ir klausydavom.“ Kiekviena kasetė – unikali, išpiešta vis kitos grupės narės piešiniais.

Kartu su kasetėmis šiandien grupė išleidžia ir virtualų Vilniaus kiemų žemėlapį. Jį, kaip ir patį albumo viršelį, kūrė iliustratorė Akvilė Magicdust. Įdomiausias surinktas ir iliustruotas skaičiuotes jau galima pamatyti ir išgirsti adresu: http://vilniausskaiciuotes.lt/

Viso albumo „Vilniaus skaičiuotės“ „shishi“ kviečia klausytis skaitmeninėse muzikos platformose internete. Už pagalbą jį leidžiant muzikantės dėkingos Lietuvos kultūros tarybai.

„Skaičiuotės – tai lyg vaikiškas repas, kuris daug ką išsprendžia. Kieno eilė šokinėt? Kieno eilė ieškot? Kas eis paprašyt tram centų kriaušinei „Pagundai”? Kas pirmas kramtys gumą? Išbandykit priimant sudėtingus gyvenimo sprendimus, tikrai veikia!“ – sako „shishi“.

Grupės „shishi“ sąskaitoje jau puikuojasi du albumai bei daugybė kelionių į užsienio festivalius. Trash, surf, soulo, repo muziką grojančios Maria Rosa – Giedrė Nalivaikaitė, (el. gitara, vokalas), Victoria – Dominyka Kriščiūnaitė (bosas, vokalas) ir Benadetta – Kamilė Griušytė (būgnai, vokalas) neseniai buvo nominuotos ir dviems M.A.M.A. apdovanojimams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.