Muzika

2021.03.11 18:48

Alen Chicco Kovo 11-ajai skiria dainą „Mūsų Lietuva“: ji apie šalį, kurioje džiaugiamės vieni kitais

LRT.lt2021.03.11 18:48

„Mūsų Lietuva“ – tai šalis, kurioje mes džiaugiamės vieni kitais. Ir aš tikiu, kad tai įvyks“, – teigia ekstravagantiškasis atlikėjas Alen Chicco, pristatantis naujausią savo debiutinio minialbumo kūrinį „Mūsų Lietuva“.

„Mūsų Lietuva“ – tai pagrindinis albumo kūrinys. Tai viso šio projekto ašis, kuriame susipina lietuvių tautiškumas su šių laikų žmogaus pasaulėžiūra ir vertybėmis, muzikos tradiciškumas su šiuolaikinės muzikos garsais. Esu didelis lietuvių liaudies muzikos gerbėjas, atliekant arba klausantis tokios muzikos, mane visada užburia tas archajiškas jausmas, kuris tarsi atbunda po ilgo miego“, - sako Kovo 11-ajai dainos premjerą skiriantis dainininkas.

Pasak atlikėjo, naujasis kūrinys kviečia susimąstyti ir pamatyti viską iš šalies, lyg tai būtų filmas.

„Dažnai mes skundžiamės, kaip tas ar anas yra blogai, dažnai mes nuvertinam savo jėgas ir pasiduodam daugumos nuomonei. Kada paskutinį kartą esi viską metęs ir tiesiog pasidaręs šventę? Be progos, tiesiog dėl savęs.

Šis kūrinys apie vietą, kurioje dingsta visas nerimas, rūpestis ir negandos. Tai šalis, kurioje mes džiaugiamės vieni kitais. Galbūt dabar tai atrodo utopija, bet aš tikiu, kad tai įvyks. Lietuva gali būti tokia. Reikia tik sustoti ir apsižvalgyti plačiau“, - pranešime spaudai teigia dainininkas. Naująjį jo kūrinį galite išgirsti čia:

Aranžuotę dainai jis kūrė su vienu iš žinomiausių Lietuvos prodiuserių - Faustu Venckumi.

„Labai džiaugiuosi, turėdamas galimybę dirbti su profesionalu. Faustas padarė didžiulį darbą, kad šis kūrinys suskambėtų epiškai. Prie kūrinio dirbome šešis mėnesius ir po truputį lipdėme orkestrinę aranžuotę. Ir išties, kūrinyje skamba visas simfoninis orkestras.

Visada norėjau sukurti tokį didingą, himno pobūdžio kūrinį, kurį klausant svetur, kiltų šiurpuliukus sukelianti nostalgija. Labai džiaugiuosi, kad Faustas suprato šią mano viziją ir tikiuosi, kad Lietuvos žmonės taip pat ją supras“, - sako dainininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt