Muzika

2021.03.09 10:10

Justinas Lapatinskas pristato dainą „Upelis“: prisidėjo žmona ir „Twosome“ narys

LRT.lt2021.03.09 10:10

„Taip tyliai bėga mūsų laikas, bet mūsų dienos dar sugrįš“, - dainuoja Justinas Lapatinskas, pristatantis naują kūrinį „Upelis“.

Šios dainos žodžiai ir formatas, pasak J. Lapatinsko, kaip gyvenimas – keitėsi, formavosi vis kitaip, kol galų gale pasiekė viršūnę. Dabar, pristatydamas naują kūrinį, atlikėjas teigia, kad jis įkūnija nemažai aspektų: pasaulines problemas, Lietuvoje užvirusias konfrontacijas ir kiekvieno asmeninius išgyvenimus.

„Visos geros dainos turi šiek tiek pagulėti, palaukti ir subręsti, - pokalbį pradeda Justinas Lapatinskas. – Daina „Upelis“ pradėta kurti dar prieš pandemiją ir virusą. Kad ir kaip atrodytų keista dabar, tačiau ir tada buvo išgyvenimų, kurie atrodė paprasčiausiai neįveikiami. Dažnai atrodydavo, kad čia kelias ir baigiasi.

Buvo juodų ir juodesnių etapų. Tačiau po nakties visada ateina diena. Taip ir kiekvienas juodas etapas praeina ir užleidžia vietą lengvesnėms ir šviesesnėms gyvenimo akimirkoms.

Vis dėlto negaliu neigti, kad per laiką kito žodžiai, muzika ir ši daina įgavo naujas spalvas, naujus potyrius, aktualius ir šių dienų problemoms.“

Kalbėdamas apie dainos prasmę, J. Lapatinskas užsiminė, kad būtent žmonos prisilietimas prie teksto atvėrė naujus kelius dainos prasmei.

„Tėkmė nukeliaus be sienų, be ribų“, - šeši žodžiai, stipresni už tūkstančius parašytų minčių. Būtent juos mano kurtame tekste įterpė man brangiausias žmogus – žmona, - su meile pasakoja atlikėjas. – Šie žodžiai iš tiesų paliečia nemažai nūdienos aktualijų. Dabartinė situacija Baltarusijoje, Rusijoje, apskritai – žmogaus teisės bei kiti nelabai geri dalykai, kurie vyksta pasaulyje, paskatino pasižiūrėti kur yra Lietuva, kitu kampu.

Mes visai toli nuplaukėme ir galime tik džiaugtis savo dabartine tėkme. Į šį kūrinį žiūrėjau kaip į tokį, kuris turi kažką pasakyti.“

Vis dėlto Justinas Lapatinskas taip pat neslėpė, kad ne taip paprasta sukurti dainą, kuri neštų žinutę tinkamai. Tam, kad viskas būtų paruošta idealiai, reikalinga ir stipri komanda.

„Kad ši daina taptų tvirtu kūnu, - juokiasi Justinas. – Labai noriu padėkoti Justinui Stanislovaičiui iš grupės „Twosome“, kuris įrašė pačias pirmąsias dainos versijas, paskatino nepamiršti šio kūrinio ir priminė, kaip svarbu yra kurti sau.

Taip pat kūrinio baigtumo neįsivaizduočiau be Fausto Venckaus, kuris „sudėjo visus taškus ant „i“ ir atliko įspūdingą darbą su visomis korekcijomis. Na, ir didžiausias „ačiū“ mano mylimai žmonai, kuri ne tik palaiko mane kiekvieną akimirką, bet ir svariai prisidėjo prie dainos žodžių bei leido man kitomis akimis pamatyti visą kūrinį.“