Muzika

2021.03.03 16:07

Išgirskite: Birutė Petrikytė su dukra Andželika pristato karantino metu gimusią dainą

LRT.lt2021.03.03 16:07

Lietuvos estrados legenda Birutė Petrikytė ir jos dukra Andželika publikai pristato karantino metu gimusią dainą „Amžina“, kuriai muziką ir žodžius sukūrė muzikos prodiuseris, dainininkas Stano (Stanislavas Stavickis).

„Amžina ir trumpa lyg akimirka. Nespėsi šiandien, tai rytoj jau kažin... Man labai artimas šios dainos tekstas. Jis atspindi mano, kaip brandaus žmogaus, meilės supratimą. Jos gili prasmė slepia ir pandemijos ištikto pasaulio neapibrėžtumą: kad karantino metu palaikantis žmogus šalia, artimųjų supratimas tapo dar labiau būtinas ir vertingas.

Kad nauja mūsų realybė dar labiau išryškina tikras ir amžinas vertybes, nepavaldžias nei laikui, nei aplinkybėms. Kad joms pajausti ir suprasti kartais prireikia didelių išgyvenimų... Bet šiuos iššūkius mes ir vadiname gyvenimu.

Daina šiuolaikiška, jauki, su viltinga emocija. Ją norisi ne tik dainuoti, bet ir nuolat klausyti. Mieli mano karantino metu ypač išsiilgti klausytojai: negaliu jūsų sutikti, apkabinti, bet šios dainos dėka pasijusiu vėl kartu su Jumis. Būkite sveiki. Su Andželika siunčiame didžiausius linkėjimus“, - sako Stano už padovanotą dainą nuoširdžiai dėkinga B. Petrikytė.

„Abi su Andželika žavimės Stano kūryba ir esame jo dainų gerbėjos, tad „Amžina“ tapo puikia dovana, praskaidrinusia karantiną“, - priduria dainininkė.

„Amžina“ ir dainos klipas gimė mums visiems sudėtingu periodu ir, kaip niekada, laukta ir jiems išskirtinė. Niekas net nesapnavo, kad menininkai gali būti atskirti nuo savo mylimos publikos, o visa jėga užgriuvusi pandemija leido visiems suprasti, kas yra tikrosios vertybės: žmogaus meilė artimui, gamtai, žemei, kurioje visi esame tampriai susiję ir nepakartojami“, - priduria Stano.

Meilės būtinybę kiekvienas naujai pajutome ir radome pandemijos metu, tikina B. Petrikytė. Anot jos, meilė – tai laimė.

„Juk nemylėsi nuo ryto iki vėlaus vakaro. Pavargsi. (Juokiasi). Viskas praeina, kaip ir mus aplankanti aistra. Meilę tenka įrodyti darbais, o ne kalbėti nuo ryto iki vakaro deklaruojant savo gilius jausmus. Tušti žodžiai nieko nesako ir mūsų laimingais nepadaro. Kai tyliai ramiai stengiesi vardan savo antros pusės, tai ne tik tu, bet ir tavo antra pusė pasijaučia laiminga, nes pajaučia, kad tai jausmas kylantis iš visos širdies.

Tai meilės suteikiama laimė. Jei žmogus laimingas, tai jis mylimas: antros pusės, giminių, aplinkinių. Juk jaunystėje mes meilę sutapatiname su aistra ir dažnai atrandame, kad tai visai ne tavo žmogus. Gaila, bet moteris dažnai pasirenka aukos vaidmenį: gyventi su kažkuo vardan vaikų, išskaičiavimo, aplinkinių nuomonės. Bet visos, net ir meilės priespaudos, vieną dieną nusimetamos. Džiaugiuosi jau 20 metų trunkančia savo santuoka su vyru Igoriu, tad džiaugiuosi galėdama konstatuoti, kad meilė – man laimė“,- sako atlikėja.

B. Petrikytė – garsi Lietuvos estrados dainininkė, dainavusi legendinėje grupėje „Nerija“ kartu su Edmundu Kučinsku, Simonu Donskovu, Vitalijumi Pauliuku, Laima Žemaityte, Nijole Tallat-Kelpšaite ir Antanu Čapu. Taip pat yra priklausiusi ir šiems ansambliams: „Kopų balsai“, „Vilniaus aidai“, „Nemuno žiburiai“. Yra tapusi įvairių tarptautinių konkursų laureate. Didžiuojasi konkurso Jūrmaloje metu savo apdovanojimą gavusi iš Raimondo Paulo rankų.

60-ąjį jubiliejų dainininkė atšventė surengdama koncertus didžiausiose Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos arenose. Pajūryje yra įkūrusi svečių namus „Birutės uostas“. Nuo 2001 m. pajūryje rengia Tarptautinį šlagerių festivalį.

Dukters Andželikos Birutė Petrikytė susilaukė labai ankstyvame amžiuje. Ją ir dukrą skiria 17 metų ir dažnai aplinkiniai jas pavadina seserimis.