Muzika

2021.02.26 14:37

Londone gyvenanti lietuvė Freya Alley pristato naują klipą: sulaukė ir britų komplimentų

LRT.lt2021.02.26 14:37

Dainininkė Freya Alley, kurios kūryboje subtiliai susipina popmuzikos ir elektronikos stiliai, pristato muzikinės dainos „Big Wild World“ vaizdo klipą.

Anot atlikėjos, daina įkvėpta sunkaus kelio į savęs pažinimą, o gilūs asmeniniai suvokimai ir širdies atvėrimas nugulė į ramybe ir grynumu pulsuojantį kūrinį.

Kūrinys „Big Wild World“ Jungtinėje Karalystėje jau sulaukė teigiamų įvertinimų.

„Ji neria gilyn į mitinį popmuzikos pasaulį, leisdamasi per epinę vokalo kelionę, nuo kurios plaukai šiurpsta ant nugaros“, – apie dainą kalba „The Musical Hype“ internetinė platforma.

Kitas internetinis muzikos puslapis „Breaking And Entering“ antrina ir pabrėžia išskirtinį atlikėjos balsą: „Freya turi unikalų tembrą, kuris nėra būdinga šių dienų atlikėjoms”.

Londone gyvenanti lietuvių kilmės dainininkė Freya Alley pasakoja, kad šią dainą įkvėpė meilės sau susigrąžinimas, jos vidinė jėga ir suvokimas, kas ji yra ir kuo nori būti. Atlikėja teigia, kad tik mylėdami save, o ne klausydami kitų žmonių patarimų ir iliuzijų, galime gyventi mums skirtą gyvenimą. Tik mes žinome, kas mes esame ir kaip turime gyventi. Tad kūrybinis procesas vyko netikėtai, bet organiškai, su didele jėga ir meile.

„Anksčiau aš klaidžiojau kūryboje, mechaniškai dariau kuo daugiau, tarsi vis kažko negana, tarsi aš būčiau nepakankama tokia, kokia esu. Pradėjau stebėti save, aplinką, kaip mano sprendimai kuria realybę, kurioje gyvenu, kaip mano pačios mintys mane žlugdo.

Vieną rytą tiesiog atsistojau prieš veidrodį ir įdėmiai žiūrėjau sau į akis, kol išorinis pasaulis išnyko. Tuomet savo viduje išgirdau labai gražią melodiją ir pirmo posmelio žodžius. Pirmą kartą taip jaudinausi, nes žinojau, kad įvyko kažkas magiško ir pati daina tarsi susikūrė per mane“, – sako dainos „Big Wild World“ autorė ir atlikėja.

Pasak dainininkės, šis geriausiai atskleidžia ją kaip dainų kūrėją, perteikia muziką, stilių ir pasaulėžiūrą.

„Man pačiai ši daina yra gražiausia, ką esu parašiusi. Manau, kad tai tarsi mano vizitinė kortelė klausytojams. Noriu, kad klausytojai intuityviai pajaustų, kokia žinutė yra užšifruota dainoje. Tikiuosi, tai taps tarsi užuovėja ir prieglobsčiu, kuris padės atidžiau pažvelgti į save ir nurimti“, – pasakoja Freya Alley.

Paklausta apie ateities planus, ji neslepia, kad kūrybinis procesas ją nukelia į kitas dimensijas. Atlikėja savo klausytojams intensyviai ruošia naujas dainas, kurios nuguls į naują albumą. Gyvenimas nuolat keičiasi, tad atlikėja ragina atsigręžti į save ir mąstyti kūrybiškai.

„Noriu, kad nepamirštume – kiekvienas gimėme su priežastimi, ir nesvarbu, koks didelis ir chaotiškas pasaulis, mes kiekvienas turime savo kelią ir vietą. Tereikia prisiimti atsakomybę už kiekvieną savo veiksmą, klaidą, aplinkybes. Mes kas rytą kuriame save iš naujo. Kiekvienas veiksmas, maža idėja ar tylus balsas gali nuaidėti toli ir pakeisti pasaulį“, – sako Freya Alley.