Muzika

2021.02.24 14:44

Premjera: grupė „Merope“ ir choras „Jauna muzika“ pristato bendrą albumą „Salos“

LRT.lt2021.02.24 14:44

Iš namų keliauti po neatrastas garsines erdves šiandien kviečia grupė „Merope“. Klausytojams ji pristato jau ketvirtąjį albumą, šįkart – įrašytą kartu su ilgamečiu kūrybiniu palydovu, choru „Jauna muzika“. Melomanų namuose „Salos“ suksis vinilinės plokštelės bei kompaktinio disko pavidalu.   

„Su „Jauna muzika“ ir Vaclovu Augustinu bendradarbiaujame jau ne pirmą kartą, tačiau tai – pirmas kartas, kai kartu turime albumą.

Mums tai – svarbus gražios draugystės įprasminimas“, – albumo svečiu ir jų kūrybine draugyste džiaugiasi „Merope“ vokalistė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė.

Tarp Belgijos ir Lietuvos kuriantys muzikantai naujame darbe savas kompozicijas organiškai jungia su originaliai interpretuojamomis liaudies dainomis, tarsi ausdami šiuolaikinį garsinį audeklą.

Už subtilų grupės muzikos pajautimą bei jautrumą muzikantams pagyras dalina ir albumo „Salos“ bendraautoris, choro „Jauna muzika“ meno vadovas Vaclovas Augustinas: „Merope“ muzikantai yra meditatyvinės, minimalistinės muzikos apologetai. Dirbant su „Merope“ pavyksta sukurti ypatingą atmosferą, kuomet atrodo, kad sulėtėja mintys, širdies plakimas ir judesiai, ir tu turi galimybę neskubėdamas ištarti žodį, lėtai pažvelgti į akis, ar dėmesingai išklausyti.“

Albumą galima išgirsti čia:

Skaitmeninėse platformose, vinile bei kompaktinėje plokštelėje išleistas septynių dainų salynas – ne tik dviejų muzikos kolektyvų, bet ir dviejų įrašų leidybos kompanijų, „Granvat“ bei „Stroom“, bendradarbiavimo rezultatas.

„Granvat“ yra mūsų leidybos kompanija, kurioje leidžiame savo įrašus. „Stroom“ –alternatyvios, pogrindžio, new wave, eksperimentinės muzikos leidybos kampanija iš Belgijos, turinti labai platų muzikos katalogą bei klausytojų bendruomenę“, – pasakoja Indrė.

Įrašų kompanijos kuratorius Ziggy (DJ Nosedrip) „Merope“ muziką netikėtai atrado išgirdęs jos trečiąjį albumą „Naktės“.

Gydanti ir kone kosmologinė „Merope“ garso alchemija – tai kūrėjų Indrės Jurgelevičiūtės (balsas ir kanklės), Berto Coolso (gitaros, sintezatoriai, elektronika) bei Jeano-Christophe‘o Bonnafous (bansuri) bendras darbas.

Albume „Salos“ be choro „Jauna muzika“ savo garsais dalinosi ir bičiuliai - muzikantai Gyða Valtýsdóttir (violončelė), Shahzadas Ismaily (moog), Kjartanas Sveinssonas (CP80).