Muzika

2021.02.23 11:55
N-18

Alen Chicco pristato naują dainą: Lietuva bus laisva tada, kai bus galima mylėti laisvai

LRT.lt2021.02.23 11:55

„Lietuva visiškai laisva bus tik tada, kai kiekvienas joje, be išimties, galės mylėti laisvai“, - teigia lietuvių atlikėjas Alen Chicco, pristatydamas savo naująją dainą ir jos vizualizaciją. 

„Šiandien tai – dar ilgas kelias”, - sako Alen Chicco ir kviečia kartu leistis į kelią išlaisvėjimo link.

Vasario 16 d. Alen Chicco pristatė antrąjį savo debiutinio minialbumo kūrinį “Kelias”, o šiandien grįžta su jo vizualizacija.

Atlikėjas šį kūrinį dovanoja Lietuvai jos laisvės dienos proga. Tačiau kartu atlikėjas pabrėžia kontrastą laisvių, už kurias kovojo visi, tačiau kurios yra pasiekiamos ne visiems.

„Lietuva visiškai laisva bus tik tada, kai kiekvienas joje, be išimties, galės mylėti laisvai! Lietuvos kultūriniame popmuzikos ir meno diskurse apie LGBTQIA+ žmonėms aktualias temas ir šiaip apie jų gyvenimo istorijas nekalbama arba kalbama itin mažai.

Ši daina – kaip tik apie tokio žmogaus kelią, vidinį pasaulį ir begalinį troškimą gyventi drąsiai, laisvai ir nereaguojant į iš visuomenės pasąmonėje įsitvirtinusių baimių kylančią kritiką“, - sako atlikėjas.

„Užklupus sunkumams, žmogus dažnai atsigręžia į muziką kaip palaikymo ir pagalbos formą, - teigia Alen Chicco. - Kiekvienas norime artimo kūrinio, kuris atspindėtų mūsų vidinį pasaulį ir jo vyksmą. Prieš penkiolika metų būčiau norėjęs, kad kažkas Lietuvoje sukurtų tokią dainą. Ką ten prieš penkiolika – prieš kelerius metus irgi būtų buvusi šventė.

Deja, sau artimą skambesį radau tik angliškoje muzikoje. Tokiai dainai neatsiradus lietuvių kalba, nusprendžiau imtis iniciatyvos ir sukurti ją pats. Žinau, kad dabar kažkas ieško būtent tokio kūrinio“.

Alen Chicco komentuoja ir kūrinio kūrybos procesą: „Tai viena iš seniausiai sukurtų mano dainų, kuri anksčiau buvo beveik dainuojamosios poezijos žanro daina. Nusprendęs, kad šiame albume apjungsiu du savo pasaulius: klasikinį/lyrinį su future pop ir „drag“, ji tapo alt-pop queer žmogaus vidinio išsilaisvinimo himnu. Ir iš tiesų, tai labai asmeniška ir intymi istorija, apvilkta modernios, pakilios muzikos „drabužiu“.

Įspėjame skaitytojus, kad dainos tekste skamba necenzūrinė leksika:

Kūrinio aranžuotę atlikėjas kūrė drauge su muzikos prodiuseriu Faustu Venckumi.

Kalbėdamas apie kūrinio vizualizaciją, Alen Chicco sako: „Tai nėra muzikinis klipas, tai labiau vaizdai, kurie ritmingai seka melodiją ir istoriją slypinčią joje.

Daugelis vaizdų – iš mano kasdienio gyvenimo ir pasirodymų. Toks sumanymas užgimė suvokus, kad įprasto formato klipui biudžeto bei sąlygų šiuo sudėtingu laikotarpiu nėra, tačiau kasdienės akimirkos gali puikiai, gal netgi ir geriau, atspindėti dainos turinį.“

Šią idėją atlikėjui įgyvendinti padėjo Vokietijoje dirbanti režisierė Milda Malcytė, o vizualizaciją surežisavo nufilmavo jis pats, padedant asistentei Dovilei Andriulionytei.

Alen Chicco savo naująjį kūrinį dedikuoja tiems, kurie jaučiasi kitokie, užguiti, queer, pasiklydę ir nežinantys.

„Mes esame nuostabūs žmonės, kaip ir visi kiti nuostabūs žmonės, tiesiog einame skirtingais keliais. Tai daugiau negali būti tabu, pagaliau išdrįskime eiti savo keliu“, - sako artistas.