Muzika

2021.02.19 13:47

Išgirskite: po pusės milijono peržiūrų – dar vienas „The Roop“ bendražygio Matto ir Ciūnio kūrinys

LRT.lt2021.02.19 13:47

„Puikus darbas“, „stipru!“, „neklausau lietuviškų dainų, tačiau ši daina kažkas nuostabaus“, – tokių ir panašių komentarų sulaukė 2019 metų rudenį išleista didžėjaus Matto ir atlikėjo Algirdo Daumanto Ciūnio daina „Kitoj planetoj“.

Daina surinko daugiau nei pusę milijono peržiūrų „YouTube“ platformoje. Šiandien A.D. Ciūnys ir Matto pristato naują dainą „Manęs nėra“.

„Dar bebaigiant kurti dainą „Kitoj planetoj“ jaučiau, kad tai dar ne pabaiga, – atvirauja tik pavarde prisistatantis Ciūnys. – Neslėpsiu, kad dideli skaičiai išties motyvuoja. Tai lyg uždegta žalia šviesa tam, ką darai“.

Tai, kad sinergiją pajuto abu muzikantai, patvirtina ir didžėjus Matto: „Smagu dėl pirmojo kūrinio peržiūrų ir dėmesio, bet jau dirbant prie jo turėjau mintį, kad reikės dar kažką kartu sukurti, kadangi balsas skamba šviežiai, šviesiai ir įdomiai. Man patinka viskas, kas yra kažkaip kitaip. Dėl to ir patiko Ciūnio balso skambesys“.

Šį mėnesį paaiškėjo, kad grupė „The Roop“ antrus metus iš eilės iškovojo teisę atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Ši žinia iš laimės šokinėti privertė ir diskžokėją Matto, kuris svariai prisideda prie grupės būsimo albumo dainų kūrybos.

Vis dėlto, šypsosi Matto, tai tik vieno finišo kirtimas, bet gyvenimas tęsiasi toliau, reikia siekti kitų pergalių. Būtent su šia mintimi, vos praūžus atrankoms, didžėjus sukūrė muzikinę demonstracinę versiją ir atlikėjui Ciūniui.

„Prie pačios dainos idėjos nebuvo labai daug vargta, – teigia Matto. – Nusiuntęs muzikinę dainos partiją Ciūniui, greitai gavau balso įrašą. Paklausiau ir iš karto supratau – yra. Ilgiausias darbas, kaip visada, yra buvo suvedimas. Visa ta magija, kuri ausims kūrinius priverčia skambėti maloniai“.

Kiek melancholiškai skambanti frazė „manęs nėra“, kuri ir tapo dainos pavadinimu, atlikėjui buvo kertinis taškas, aplink kurį buvo „statomi“ ir kiti dainos žodžiai:

„Pirmojo instrumentuotės pasiklausymo metu per numatomą priedainio dalį sugiedojau „manęs nėra“. Paskui beliko tik apstatyti likusius žodžius aplink šią įdomią, įvairiai interpretuojamą frazę, – kūrybos procesą pasakoja Ciūnys. – Man ji reiškia paskendimą informacijos sraute, nutolimą nuo savo šaknų, kontakto su savo vidiniu balsu praradimą. Bet yra ir smagesnis šios frazės kampas: nepatogiame pokalbyje pasakyk „manęs nėra“ ir tu staiga tampi laisvu dabar į tai nesigilinti“.

Atlikėjai sutaria, kad COVID-19 sukeltas chaosas jų neišbalansavo.

„Aš pakankamai pozityvus bei neutralus. Mano gyvenimo būdas ir iki pandemijos buvo labai paprastas ir minimalistinis, tad neteko nieko iš esmės keisti. Be kita ko, atradau save virtuvėje. Maisto gaminimas tapo didžiausiu malonumu“, – atvirauja Ciūnys.

„Pandemija man nelabai padarė didelės įtakos, nes mano kūryba visada buvo kaip amerikietiški kalneliai: pakilimai ir nuopuoliai. Niekada nebūna vientisos, ilgos linijos, kur būtų visada gerai arba visada blogai. Tuo ir žavi kūryba, kad niekada nežinai kaip viskas pavyks, o kai jau pagauni bangą, tai jau tada visas aplinkinis pasaulis, ar tai būtų pandemijos metas ar ne, tiesiog nublanksta, kol kuri“, – teigia didžėjus Matto.

Vis dar kunkuliuojant aistroms ir nekantriai laukiant „Eurovizijos“ dainų konkurso, paklaustas apie galimybės sudalyvauti atrankose Ciūnys neslepia savo užmojų: „Neišvengiamai tai padarysiu. Kai pagimdysiu idėją, dainą ir vertą pergalės pasirodymą – pildysiu paraišką“.