Muzika

2021.02.03 16:36

LRT PLIUS eteryje – dokumentinis serialas apie britų popmuziką „Kviečia Londonas“

Ramūnas Zilnys2021.02.03 16:36

LRT PLIUS televizija pradeda rodyti keturių dalių dokumentinį TV serialą „Kviečia Londonas“, kurį jo kūrėjai pristato kaip „nepapasakotą britų popmuzikos istoriją“.

Didžioji Britanija – viena svarbiausių ir didžiausią įtaką populiariajai muzikai, dizainui, madai padariusių valstybių.

Šioje šalyje kuriama populiarioji muzika, nuo roko iki alternatyvių ir elektroninių garsų, yra tapusi britų vizitine kortele. Apie ją parašyta tūkstančiai knygų ir sukurta daugybė filmų.

Šį ir kitą trečiadienio vakarą LRT PLIUS televizija kviečia pasižiūrėti dokumentinį serialą „Kviečia Londonas“, kurio autoriai pavadinimą „pasiskolino“ iš legendinės britų grupės „The Clash“ dainos „London Calling“.

Serialo kūrėjai – žymus austrų muzikinių vaizdo klipų prodiuseris ir režisierius Hannesas Rosacheris, dirbęs su „Queen“, Michaelu Jacksonu, Whitney Houston ir kitomis legendomis, bei britų žurnalistas, buvęs ilgametis žurnalo „New Musical Express“ straipsnių autorius Simonas Witteris.

Užuot mėginę chronologiškai papasakoti britų popmuzikos istoriją, šie du autoriai pasirinko kitą kelią. Keturiose serijose jie perteikia britų popmuzikos fenomeną, pasakodami apie jį per kitų meno ir verslo formų prizmę.

Šį trečiadienio vakarą, 21 val. 30 min., bus parodytos pirmosios dvi serijos. Pirmoji serija pasakoja apie laisvą britų menų mokyklų atmosferą, jose tvyrančią kūrybingumo ir šėlsmo aurą bei iš tokių mokymo įstaigų į popsceną žengusias žvaigždes.

Antroji serija pasakoja apie roko fotografiją – pasitelkiant žymiausias šio žanro žvaigždes, tarp jų – daugybės ikonomis tapusių muzikantų nuotraukas padariusias Pennie Smith, Geredą Mankowitzą, Jill Furmanowsky ir kitus.

Kitą trečiadienį, vasario 10-ąją, bus rodomos trečioji ir ketvirtoji serijos. Trečiojoje serijoje pasakojama apie muzikos albumų viršelius, jų madas, pokyčius per kelis dešimtmečius. Kalbinamos tokios legendos kaip Stormas Thorgersonas, sukūręs legendinius grupės „Pink Floyd“ viršelius, nagrinėjama, kokį poveikį viršeliai darė atlikėjų karjerai ir populiarumui.

Ketvirtoji serija papasakos apie nematomus muzikos pasaulio „lėlininkus“ – žymiausius britų muzikos vadybininkus, kurie išgarsėti padėjo „The Beatles“, „The Rolling Stones“, George‘ui Michaelui, „Bee Gees“ ir kitiems. Ši serija – kupina anekdotų iš muzikos pasaulio užkulisių ir istorijų, kuriomis net nelengva patikėti.

Seriale britų popkultūros istoriją komentuoja dešimtys žinomų muzikos pasaulio atstovų – nuo garsių britų žurnalistų Jono Savage‘o, Paulo Morley, Simono Reynoldso iki „The Rolling Stones“ pirmojo vadybininko Andrew Loogo Oldhamo, muzikos grupių „Wire“, „Lemon Jelly“ narių, popžvaigždės Boy George‘o ir kitų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt