Muzika

2021.01.28 10:33

Žinomų prodiuserių duetas „Moosu X” pristato pirmąją dainą: nustokime gėdytis būti savimi

LRT.lt2021.01.28 10:33

Jau daug metų Lietuvos scenoje matomas violončelininkas Justas Kulikauskas, kitaip dar žinomas kaip Future Cello, ir gitaristas Aurimas Galvelis kartu su jauna atlikėja Gabija Besonovaite pristato savo debiutinę dainą „Nebegėda“. 

Anksčiau grupėje „The Artrace“ grupėje groję muzikantai po ilgos pauzės verčia naują puslapį savo karjeroje, keičia savo pavadinimą į „Moosu X“.

„Jis reiškia mūsų kelionę per gyvenimą su daug netikėtumų, įššūkių, priimtų sprendimų, išgyvenimų, pereinant savo baimes ir abejones, atrandant save vėl ir vėl, keičiantis vidumi ir neišvengiamai – išore“, - šypsosi „Moosu X“ nariai.

„Nebegėda“ – daina apie savęs paieškas ir gebėjimą atsiriboti nuo aplinkinių nuomonės. Mums jau nebesvarbu, ką apie mus pagalvos. Einame savo keliu ir žiūrim, kas bus“, - pasakoja dainą pristatantis prodiuseris ir gitaristas Aurimas Galvelis. „Noriu visą laiką jaustis įkvėptas ir galėti kurti.

O įkvėpimo kūrybai galima pasisemti iš bet kur: einant gatve, kai aplink tave gyvas miestas pilnas triukšmo, ir tas judesys pradeda lipdyti idėjas mintyse, arba tyloje, vienumoje, kai girdi tik savo kvėpavimą. Ir vidinis konfliktas, ir ramybė gali tapti šaltiniu muzikai ar žodžiams. Kasdienybė, rutina, netikėtumai, staigūs pokyčiai viskas gali įkvėpti, jei to neignoruoji.“

Drąsa ir ryžtu alsuojanti daina skatina klausytojus nusiimti mandagumo kaukes ir būti atvirais. Vienas iš dainos autorių ir prodiuserių Justas Kulikauskas sako: „Man tai pirmiausia yra daina apie tai, kaip nereikia bijoti to, kas esi, ką jauti ir to, ką nori daryti... Mes patys esam didžiausi savęs kritikai ir dėl to save stabdom nuo geriausių gyvenime dalykų, patirčių, kurių daugiausia slepiasi už širmos, kurią vadiname baime.“

„Kaip ir daugelis, paauglystėje buvau save pametus. Nežinau, kokiam griovy, ar miške, kurioj baloj ar kryžkelėj. Banaliai nuskambės, bet buvau tyli pilka pelytė. Panašiausia į save buvau tik tada, kai jaučiausi saugi, - pasakoja dainininkė Gabija Besonovaitė. - Iki šiol nesuprantu, kas manyje pabudo, kas pastūmėjo lipti ten, kur nepatogu, bet... užlipau į sceną. Teko kautis su ta tyliąja pelyte - jos baimėmis, gėda, nepasitikėjimu savimi. Tačiau aršios kovos metu scenoje atradau daug nuostabių dalykų. Atradau laimę ir, svarbiausia, atradau save.“

Karantinas visus uždarė namuose, todėl tai tapo puiki proga užsiimti kūryba. Pristatę savo pirmąjį singlą, „Moosu X“ neplanuoja sustoti – jie žada nustebinti savo naujomis dainomis ir su kitais atlikėjais. „Dirbsime ne tik su jau žinomais atlikėjais, bet ir su dar negirdėtais talentais, kurių Lietuvoje yra be galo daug“ , - pasakoja prodiuserių duetas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt