Muzika

2021.01.21 22:37

LRT.lt transliacijoje „The Roop“ pristatė klipą „Discoteque“: su šia daina „Eurovizijoje“ išsiskirtume

pamatykite premjeros įrašą
LRT.lt2021.01.21 22:37

Penktadienio rytą naujienų portale LRT.lt įvyko išskirtinio pokalbio su grupės „The Roop“ lyderiu Vaidotu Valiukevičiumi transliacija ir šios grupės dainos „Discoteque“, kuri skambės „Eurovizijos“ atrankoje, vaizdo klipo premjera.

Pokalbyje grupės dainininkas papasakojo apie šių metų „Eurovizijai“ siūlomą dainą, jos vaizdo klipą ir pasidalino mintimis apie grupės tikslus, prabėgusius beprotiškus metus ir siekius šių metų „Eurovizijos“ atrankoje.

Transliacijos įrašą galite pamatyti čia:

Ramūnas Zilnys kalbina. „The Roop“ pristatė eurovizinę dainą ir vaizdo klipą „Discoteque“

Naująjį „The Roop“ eurovizinės dainos vaizdo klipą galite pamatyti čia:

Praėjusiais metais „The Roop“ laimėjo „Eurovizijos“ atranką ir buvo įvardijami kaip vieni ryškiausių šio konkurso favoritų. Dėl koronaviruso pandemijos „Eurovizija“ buvo atšaukta, tačiau „The Roop“ laimėjo Vokietijoje surengtą alternatyvų „Eurovizijos“ konkursą, o jų daina „On Fire“ ne vieno tarptautinio apie „Euroviziją“ rašančio portalo apklausose irgi buvo išrinkta geriausia.

„The Roop“ nariai pasakoja, kad nostalgiško skambesio pripildytą dainą jie kūrė galvodami apie šokius ir vidinį išsilaisvinimą. Šie du elementai puikiai apibūdina visus grupės kūrinius – unikalų jų skambesį ir stilistiką.

Dainą grupė išleido su viena didžiausių įrašų kompanijų pasaulyje „Warner Music Group“ – jos padaliniu Baltijos šalyse.

„On Fire“ parodė kaip stipriai muzika ir šokis veikia žmones. Ši kombinacija išlaisvina. Nėra žmogaus, kuris nemoka šokti, tai yra įgimta. Šokis yra ir įrankis, kuris gydo žaizdas. Net galvos linksėjimas jau yra šokis, – šypsodamasis sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

„Discoteque“ mes kalbame apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti kiekvieno vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai. Kartais nenorime priimti savo kūno, netgi varžomės savo patrauklumo.“

Dainos unikalumą atskleidžia ir kiek neįprasta pagrindinė melodijos linija. Ji primena senas lietuvių liaudies dainas. „Kūrinio priedainį atliekame staccato formoje, jei pakeistume jį į legato, būtų labai aiškus tradicinių dainų motyvas. Liaudies muzikos skambesį pritaikėme šiuolaikiniam skoniui“, – apie dainos struktūrą pasakoja V.Valiukevičius.

Klausydami kūrinį klausytojai pastebės, kad „Discoteque“ turi ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją pusę. Tamsusis skambesys dainai ne tik suteikia gilumo, bet ir labiau priartina prie klausytojų.

„Visi turime dvi skirtingas puses. Jeigu nematai savo šešėlio, reiškia, nestovi šviesoje“, – teigia Vaidotas.

„The Roop“ prodiuseris Lauras Lučiūnas pasakoja, kad dar visai žalia „Discoteque“ versija daug žadančiu kūriniu virto Helsinkyje, grupei „The Roop“ įrašinėjant dainas „Warner Music Group“ Suomijos padalinio studijose: „Skrisdami pirmiausiai mąstėme apie kitų dainų įrašus. Šis kūrinys buvo pats šviežiausias. Bet po pirmos dienos įrašų susėdome juos aptarti ir Vaidotas parodė „Discoteque“.

Dar nebuvo priimtas sprendimas dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Tačiau tą naktį tapo aišku, kad turime dainą, kurią verta pateikti klausytojams. Helsinkyje įvyko jos pirmieji įrašai, o galutinis rezultatas pasiektas jau Lietuvoje.“

Vilniuje buvo nufilmuotas ir originalus eurovizinės dainos „Discoteque“ vaizdo klipas. Jo režisieriumi tapo kino režisierius Saulius Baradinskas. Tai buvo pirmas bendras grupės ir režisieriaus darbas.

Sauliaus vardas skamba filmų festivaliuose ir vaizdo klipų apdovanojimuose, o naujausias laurus skinantis trumpametražis filmas „Auksinės minutės“ intriguoja režisieriaus darbu su škotų aktoriumi Billy Boydu, pažįstamu iš „Žiedų valdovo“ trilogijos.

Šiais metais „The Roop“ dalyvauja atrankoje į gegužę vyksiantį 2021-ųjų „Eurovizijos“ konkursą. Prieš dvi savaites prasidėjusioje atrankoje „The Roop“ pateks tiesiai į finalą, kuris vyks vasario 6 dieną. Tačiau šį šeštadienį pasirodys atrankoje ir pristatys šiais metais atrankai siūlomą kūrinį „Discoteque“. LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO eteryje antrąjį atrankos koncertą bus galima pamatyti šį šeštadienį, 21 valandą.

Šiame atrankos koncerte dalyvaus dešimt atlikėjų ir grupių, kurie rungsis dėl penkių kelialapių į kitą savaitę vyksiantį atrankos pusfinalį.