Muzika

2021.01.10 15:40

LRT OPUS eteryje – padūkusių brolių iš Niujorko „The Lemon Twigs“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.01.10 15:40

Radijo stotis LRT OPUS tęsia užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias eteryje galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – JAV duetas „The Lemon Twigs“, jau penkerius metus sulaukiantis roko ir alternatyvios muzikos gerbėjų dėmesio visame pasaulyje.

„The Lemon Twigs“ rengiasi kaip nužengę iš aštuntojo dešimtmečio, groja muziką, įkvėptą psichodelinio roko, ir nebijo savo kūryboje įgyvendinti net keisčiausias idėjas.

„Kyla į nakties dangų, pasikinkę šokinėjančius būgnus, klykiantį saksofoną ir į gabalus suplėšantį lūpinės armonikėlės solo“, – taip vieną grupės kūrinių apibūdina interneto svetainė „Consequence Of Sound“.

Dar ši grupė vadinama padūkėliais ir „adrenalino dūriu tiesiai į Amerikos popmuzikos venas“, bet geriausia išgirsti patiems ir įvertinti.

„The Lemon Twigs“ – tai bohemišku gyvenimo būdu ir įvaizdžiu garsėjantys broliai Michaelas ir Brianas D‘ Addario, pramogų versle besisukantys nuo mažens.

Dar vaikystėje šie muzikanto sūnūs vaidino Brodvėjaus miuzikluose, vėliau filmavosi reklamos klipuose, kine ir televizijoje. Ypač sekėsi Michaelui – jis įsiamžino ir tokiuose filmuose kaip „Grėsmingas“ ir „Žmonės, kaip mes“, greta kino žvaigždžių Ethano Hawke‘o ir Michelle Pfeiffer.

Mokykloje broliai subūrė grupę, o prieš ketverius metus po garsios leidyklos „4AD“ sparnu išleido debiutinį albumą „Do Hollywood“. Grupė išgarsėjo akimirksniu – netrukus jau dainavo TV žvaigždžių Conano O‘Brieno ir Jimmy Fallono šou, o po metų koncertavo „Lollapalooza“, „Glastonbury“ ir kitų svarbiausių pasaulio festivalių scenose.

Jau 2017-aisiais Los Andžele broliai buvo pakviesti apšildyti prancūzų žvaigždžių „Phoenix“ koncertą. Kitas apšildytojas? Fenomenalusis, Lietuvoje daugybę gerbėjų turintis Macas DeMarco.

2018-aisiais grupę keliauti į turą jau pasikvietė populiarieji britai „Arctic Monkeys“, o tais metais išleistas antrasis albumas „Go To School“ nustebino ir idėja, ir užmoju – tai konceptualus miuziklas apie šimpanzės kūdikį, kuris užauginamas kaip žmogus.

Pernai grupė išleido iki šiol naujausią albumą „Songs For The General Public“, kuriam šiltų žodžių negailėjo daugybė pasaulio muzikos garsenybių – nuo Eltono Johno iki Boy George’o ir Lauros Marling.

Kritikai grupės muziką vadina keistu kokteiliu, sumaišytu iš pankroko ir Paulo McCartney melodingumo, tačiau iš tiesų „The Lemon Twigs“ kūryba netelpa į jokius rėmus.

Įsivaizduokite, kad legendinė aktorė Judy Garland šoka su Galilėjumi. Arba kad rokenrolo legenda Jerry Lee Lewisas groja su „Metallica“ būgnininku Larsu Ulrichu – 2069 metų Vudstoko festivalyje. Maždaug taip savo muziką pristato šie vaikinai.

LRT OPUS eteryje skambės grupės koncertas, 2017 metais surengtas Šveicarijoje, „Montreux“ festivalyje. Koncertas transliuojamas, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.