Muzika

2021.01.08 17:41

LRT RADIJO eteryje – 80-ąjį gimtadienį švenčiančios legendinės atlikėjos Joan Baez koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.01.08 17:41

Vienai žymiausių Jungtinių Valstijų folko muzikos atlikėjų, dainininkei Joan Baez šeštadienį sukanka 80 metų.

Ta proga LRT RADIJAS šeštadienį, 21 val. 05 min., kviečia klausytis dainininkės koncerto, prieš trejus metus įrašyto Švedijoje, Geteborgo koncertų salėje „Stenhammar Hall“.

Prieš daugiau nei 60 metų karjerą pradėjusi dainininkė garsėja kaip protesto dainų atlikėja ir pilietinių teisių aktyvistė.

Jau pirmieji trys jos albumai, išleisti septintojo dešimtmečio pradžioje, buvo parduoti „auksiniais“ tiražais. Dainininkės karjeroje – daugybė įspūdingų istorijų. Ji jau buvo Amerikos folko muzikos žvaigždė, kai scenoje pristatė jauną, mažai kam žinomą atlikėją – Bobą Dylaną, kuris tapo vienu ryškiausio pasaulio dainų kūrėjų. Vėliau, beje, jis tapo dainininkės mylimuoju, bet meilė greitai išblėso.

Joan bičiulis buvo legendinis JAV kovotojas už pilietines teises Martinas Lutheris Kingas jaunesnysis. Ji dalyvavo svarbiausiose protesto prieš karą ir nelygybę akcijose ir sulaukusi vos 21-erių puikavosi ant žurnalo „Time“ viršelio. Ji garsėja ir kaip gamtosaugos, LGBT teisių aktyvistė.

Asmeninis dainininkės gyvenimas irgi spalvingas – ar žinote, kad kompanijos „Apple“ įkūrėjas, visame pasaulyje žinomas Steve‘as Jobsas buvo užmezgęs romantiškus santykius su Joan? 14 metų už dainininkę jaunesnis verslininkas, kaip teigia jo biografai, net siūlė dainininkei tuoktis. Vėliau Joan Baez atskleidė, kad net ir pasibaigus meilei, jų santykiai išliko artimi ir draugiški iki Steve‘o Jobso mirties.

Per 30 albumų išleidusi dainininkė, vadinama Amerikos ir hipių eros legenda, yra įrašiusi dainų mažiausiai aštuoniomis kalbomis – pati puikiai kalba ir angliškai, ir ispaniškai.

Prieš ketverius metus į simbolinį Rokenrolo šlovės muziejų įšventinta dainininkė dar dešimčia metų anksčiau pagerbta ir specialiu „Grammy“ apdovanojimu už nuopelnus muzikai.

Nors pati rašo dainas, Joan dažnai atlieka kitų atlikėjų kūrinius – nuo Bobo Dylano iki Stevie Wonderio, Bobo Marley, „The Rolling Stones“ ir kitų legendų, o taip ir jaunesnės kartos atlikėjų.

Legendiniame Vudstoko festivalyje dainavusios Joan balsas ir šiandien skamba garsiai. Šeštadienio vakarą LRT RADIJO eteryje girdėsite koncertą, kuriame atliko daugybę visame pasaulyje žinomų dainų – nuo Johno Lennono „Imagine“ iki Paulo Simono „The Boxer“.

Koncertas transliuojamas, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga ir Švedijos radiju.

Populiariausi