Muzika

2021.01.06 11:38

Gabrielė Goštautaitė pristato intriguojantį eurovizinės dainos klipą: mylimąją įkūnijo mokytoja

LRT.lt2021.01.06 11:38

Atlikėja Gabrielė Goštautaitė pristato eurovizinę savo kūrybos dainą „Freedom“ ir gaivų, intriguojantį bei svarbią žinutę nešantį klipą.

„Esu dėkinga pirmajam karantinui, kuris sustabdė viską (koncertus, taip mėgstamus šokius, socialinį gyvenimą) ir privertė pagalvoti, ko aš iš tiesų noriu – kurti.

Anksčiau įsisukus į darbus, kartais turint net po kelis koncertus per savaitgalį, dažnai nebelikdavo laiko ir noro užsiimti kūryba. Taip svajonė – būti savo kūrinius atliekančia atlikėja – nusistumdavo į tolimesnę ateitį“, – pasakoja Gabrielė.

Paradoksalu, kad Gabrielė ėmė gvildenti dainą apie laisvę, kai laisvės kasdienybėje gyvenime ryškiai sumažėjo.

„Tačiau daina yra daugiau apie vidinę laisvę. Stebėdama aplinką, mačiau, kaip įprasta tapo plaukti pasroviui, neįsiklausyti į savo norus, pasiduoti kitų primestoms baimėms. Supratau, kad dabar yra tas metas, kai vidinė laisvė yra ypatingai svarbi“, – sako dainininkė.

Gabrielės gyvenimas taip pat atspindi vidinės laisvės idėją. Atlikėjos muzikinio kelio pasirinkimas aplinkiniams žmonėms dažnai atrodė rizikinga ir neperspektyvi sritis, ji sulaukdavo daugiau gąsdinimų nei palaikymo. Tačiau Gabrielė jautė, ko ji nori, klausė savęs ir drąsiai ėjo savo tikslų link – būdama 18 metų pati tapo savo vadybininke, ėmė ieškoti koncertų bei pradėjo koncertuoti restoranuose, vėliau ir privačiuose renginiuose.

Atlikėja džiaugiasi, kad jos vidinė laisvė, drąsa ir palaikymas artimoje aplinkoje padėjo judėti į priekį: „Esu dėkinga tėvams ir muzikos mokytojai Aurelijai Grigaravičiūtei už tai, kad tikėjo manim“.

Norėdama dar aiškiau atskleisti dainos idėją, Gabrielė su komanda nufilmavo ir vasarišką vaizdo klipą. Jame atskleidžiama ne tik laisvė būti savimi, gyventi šia akimirka, ištrūkti iš nemėgstamų darbų, tačiau ir laisvė mylėti – šiame klipe tai dviejų merginų meilė viena kitai, gamtai, jūrai, smėliui, vėjui, atostogoms ir jogai.

„Už nerealų klipą esu dėkinga „Mikštavičius Video Production“ bei draugei, jogos mokytojai Alinai Grubliauskaitei, kuri klipe įkūnijo mano mylimąją“, – pasakoja dainininkė.

Klipas dalyvauja LRT „KlipVid“ muzikinių klipų konkurse – nuo sausio 18-osios interneto auditorija galės už jį balsuoti.

Dainą „Freedom“ įrašyti padėjo Tomas Kondrackis, Tomas Mosteikis, Germanas Skoris, Evaldas Visockas, Ignas Gedgaudas.

Kūrinys skambės šių metų „Eurovizijos“ atrankoje, kuri LRT eteryje prasidės jau kitą savaitę. Gabrielė mano, jog tai puiki proga prisistatyti, dar plačiau skleisti savo žinutę apie vidinę laisvę.

Ši idėja pandemijos akivaizdoje įgauna kiek kitokį atspalvį ir reikšmę: „Tikėjimas savimi ir aplinka, sveikas požiūris ir galiausiai muzika bei apskritai menas padeda nurimti, atsigręžti į save, pasitikėti tuo, kas vyksta – kvėpuoti giliai bei laisvai. To linkiu mums visiems“, – sako atlikėja.