Muzika

2020.12.30 13:55

LRT PLIUS eteryje – filmas apie legendinę roko grupę „The Rolling Stones“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.12.30 13:55

LRT PLIUS televizija tęsia dokumentinių filmų apie ryškiausius populiariosios muzikos atlikėjus ciklą, kurį galite žiūrėti kiekvieną trečiadienį, 21 val. 30 min.

Šį vakarą, gruodžio 30-ąją, ekrane – legendinė britų grupė „The Rolling Stones“, gyvuojanti jau 58 metus.

Bene žymiausia pasaulio roko grupe tituluojami muzikantai septintajame dešimtmetyje tapo roko maišto, polėkio ir aistros simboliu. Grupės istorijoje buvo visko – skandalų, narkotikų, mirčių, nesėkmių, gigantiškų pasaulinių turų, svaiginamos sėkmės ir nupuolių.

Negandos ir skaudūs kritimai nesutrukdė Mickui Jaggeriui, Keithui Richardsui, Charlie Wattsui ir Ronnie Woodui grupės vėliavą nešti ir XXI amžiuje. Šiais metais grupė buvo suplanavusi koncertų seriją, kurią teko atšaukti dėl koronaviruso pandemijos.

Nors grupės įkūrėjams vokalistui M. Jaggeriui ir gitaristui K. Richardsui – 77-eri, beveik niekas neabejoja, kad po pandemijos grupė vėl iškeliaus į pasaulio scenas.

„The Rolling Stones“ jau daug metų nerengia didelių pasaulinių turų, tačiau kasmet surengia bent keliolika koncertų vis kitame žemyne, į kuriuos susirenka pilnutėliai stadionai.

Grupės pasirodymuose šėlsta ir žili melomanai, jos muzika besižavintys kelis dešimtmečius, ir jų vaikai ar net anūkai. Vis dar sugebantys dvi valandas scenoje šėlti veteranai savo arsenale turi dešimtis dainų, jau tapusių roko klasika – „(I Can‘t Get No) Satisfaction“, „Gimme Shelter“, „Jumping Jack Flash“, „Sympathy For The Devil“ ir daugybę kitų.

30 studijoje įrašytų albumų išleidusios grupės įrašai pasaulyje parduoti daugiau nei 240 milijonų egzempliorių tiražu. Grupei įteikti trys „Grammy“ apdovanojimai ir ypatingas prizas už nuopelnus muzikai bei daugybė kitų svarbių muzikos pasaulio apdovanojimų. Grupės vokalistui M. Jaggeriui už nuopelnus muzikai 2002-aisiais suteiktas riterio titulas.

Apie grupę sukurtas ne vienas dokumentinis filmas. LRT PLIUS trečiadienio vakarą kviečia 2012 metais sukurtą „Kryžminės ugnies uraganas“.

Kitaip nei kai kurie kiti filmai, sukurti nedalyvaujant grupei, šis beveik dviejų valandų trukmės filmas yra prodiusuotas „The Rolling Stones“ narių. Jame pasakojama grupės istorija nuo susikūrimo iki 1981 metų – tai „auksinis“ kūrybinis grupės laikotarpis, kai gimė kone visi garsiausi jos kūriniai.

Grupės 50-mečio proga sukurtame filme jos istoriją pasakoja patys „The Rolling Stones“ muzikantai. Tiesa, ypatingu būdu – atlikėjai sutiko, kad būtų įrašomi jų balsai, tačiau nepanoro būti filmuojami.

Žiūrovus jie kviečia į kelionę, kurioje pasakojami visi esminiai grupės istorijos įvykiai – nuo gitaristo Briano Joneso mirties iki stulbinamų pasaulinių turų, nuo areštų už narkotikų laikymą iki tragedija pasibaigusio koncerto JAV, Altamonte.

Režisieriaus Bretto Morgeno sukurtame filme – daugybė archyvinės medžiagos, roko legendas parodančios iš labai arti. Dalis kadrų šiame filme parodyti pirmą sykį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt