Muzika

2020.12.09 19:27

Atlikėjas Junior A LRT kvietimu koncertuos Europos talentų festivalyje „Eurosonic“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.12.09 19:27

Žinomas Lietuvos atlikėjas Junior A kitą mėnesį dalyvaus viename svarbiausių Europos populiariosios ir alternatyvios muzikos talentų festivalių „Eurosonic“, kuris šįkart vyks neįprastu būdu.

Dainininkas, kurio tikrasis vardas – Tautvydas Gaudėšius, pastarąjį pusmetį Lietuvoje vysto naują savo muzikinį projektą „FC Baseball“, su kuriuo išleido albumą lietuvių kalba „Luna“.

Tačiau Nyderlanduose kasmet vykstančiame festivalyje „Eurosonic“ jis pristatys iki šio rudens scenose spindėjusį, o šiuo metu kuriam laikui „atostogų“ išleistą savo kūrybinį veidą – Junior A, kelerius metus klausytojus džiuginusį anglų kalba įrašytais stilingos popmuzikos kūriniais.

Nyderlandų mieste Groningene kasmet sausį vykstantis „Eurosonic Noorderslag“ (pilnas festivalio pavadinimas) laikomas svarbiausiu Europos renginiu, muzikos gerbėjams ir profesionalams pristatančiu kylančias ateities žvaigždes.

Nuo 1986-ųjų vykstančiame festivalyje koncertuoja keli šimtai atlikėjų ir grupių. Festivalyje kasmet apsilanko per keturiasdešimt tūkstančių klausytojų ir daugiau nei keturi tūkstančiai muzikos pasaulio profesionalų – koncertų, festivalių rengėjų, muzikos vadybininkų, įrašų leidėjų, kritikų.

Kelias dienas daugelyje Groningeno klubų ir salių vykstančiame festivalyje taip pat įteikiami „Music Moves Europe Talent Awards“ – apdovanojimai, skiriami ryškiausiems kylantiems Europos šalių atlikėjams.

Tiesa, 2021-aisiais dėl koronaviruso pandemijos šis festivalis bus surengtas kitaip. Nors rudens pradžioje dar buvo svarstoma, jog dalis jo renginių gales vykti gyvai, sumažinus žiūrovų skaičių, galiausiai paaiškėjo, jog visa renginio programa persikels į internetą.

Ir aktualios žinomų muzikos pasaulio žaidėjų diskusijos, ir atlikėjų iš daugybės šalių pasirodymai vyks virtualioje erdvėje. Čia bus galima pamatyti ir Junior A koncertą.

Festivalis rengiamas bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga, kurios nariai rekomenduoja savo šalių atlikėjus ir prisideda prie jų pasirodymų renginyje.

Europos transliuotojų sąjungai priklausantis Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT 2021-ųjų „Eurosonic“ festivaliui, kuris vyks sausio 13-16 dienomis, pateikė Lietuvos atlikėjų sąrašą, iš kurio po konsultacijų su festivalio organizatoriais buvo pasirinktas Junior A. Jo pasirodymas festivalyje vyks po radijo stoties LRT OPUS vėliava.

Festivalyje, kuris bendradarbiauja su Lietuvos muzikos verslo asociacija, pasirodys dar dvi Lietuvos grupės. Tau Viktoro Diawaros projektas „Afrodelic”, apjungęs afrikietiškos ir elektroninės muzikos skambesį, ir alternatyvios muzikos grupė „Timid Kooky“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt