Muzika

2020.12.13 13:37

LRT OPUS eteryje – britų muzikos atradimu tituluojamos Arlo Parks koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.12.13 13:37

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žymių užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias eteryje galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – 20-metė britų atlikėja Arlo Parks, laikoma viena ryškiausių kylančių šios šalies muzikos žvaigždžių.

Kitą mėnesį debiutinį albumą „Collapsed In Sunbeams“ išleisianti dainininkė neseniai paskelbė 2021-aisiais surengsianti koncertų turą – visi bilietai į pasirodymus Didžiojoje Britanijoje buvo išgraibstyti akimirksniu.

Nereikia stebėtis, nes A. Parks vardas jau metus garsiai skamba melomanų ir muzikos kritikų lūpose.

Afrikiečių ir prancūzų kraujo turinti Arlo (tikrasis jos vardas - Anaïs Oluwatoyin Estelle Marinho) gimė ir užaugo Vakarų Londone. Jos motina – iš Paryžiaus, tad Arlo pirmiausia išmoko prancūzų, o tik po to – anglų kalbą.

Alternatyvią, dažnai – liūdną ir melancholišką popmuziką atliekanti mergina neslepia, kad augdama jautėsi nepritapėle ir turėjo psichikos sveikatos problemų. Apie jas dainininkė atvirai pasakoja interviu, dainų tekstuose ir per koncertus, ragindama jų nestigmatizuoti ir drąsiau apie tai kalbėti. Už šią savo veiklą A. Parks buvo paskelbta visuomenės psichikos sveikata besirūpinančios organizacijos CALM ambasadore.

Muzika jai tapo užuovėja ir saviraiškos būdu. Būdama vos 16-os, Arlo Parks pirmąją savo įrašytą dainą pateikė britų transliuotojo BBC projektui „Introducing“, kurio tikslas – atrasti ir paskatinti naujus muzikos talentus, suteikiant jiems radijo eterį ir sklaidą internete.

Po poros metų A. Parks įrašytas kūrinys „Cola“ tapo šio projekto savaitės daina, 2019-aisiais atlikėja buvo pakviesta pasirodyti „Introducing“ scenoje legendiniame britų Glastonberio festivalyje, o šį rudenį dainininkė buvo paskelbta šių metų projekto „Introducing“ Metų atlikėja. Anksčiau šį titulą yra pelnę didelės sėkmės sulaukę artistai – Jackas Garrattas, „Catfish and The Bottlemen“, Celeste ir kiti.

Atlikėjos kūriniai „Hurt“, „Black Dog“, „Green Eyes“ jau sulaukė daug britų radijo stočių ir žiniasklaidos dėmesio, o artėjant Kalėdoms Arlo nudžiugino netikėtu įrašu – nauja populiariosios grupės „Wham!” dainos „Last Christmas“ versija. Taip pat neseniai ji įrašė dainą su ir Lietuvoje viešėjusia grupe „Glass Animals“.

Tarp dainininkės gerbėjų jau šiandien yra viena populiariausių pasaulio atlikėjų Billie Eilish, buvęs grupės „The Fugees“ narys Wyclefas Jeanas, projekto „Florence & The Machine” lyderė Florence Welch ir kadenciją baigusio JAV prezidento Baracko Obamos žmona Michelle Obama. Ir, tai, akivaizdu, yra tik pradžia.

„Mano albumas – intymių portretų ir vaizdų rinkinys. Jo šaknys – istorijų pasakojime ir nostalgijoje. Šios istorijos apibūdina mano augimą ir žmones, kurie mane formavo“, - apie būsimąjį leidinį pasakoja A. Parks.

LRT OPUS eteryje sekmadienio vakarą skambės Arlo Parks koncertiniai įrašai, padaryti dviejų jos pasirodymų metu.

Pirmasis – sausio mėnesį Nyderlandų mieste Groningene vykusiame festivalyje „Eurosonic“, kur A. Parks pasirodė kaip viena perspektyviausių kylančių žvaigždžių. Antrasis – spalį BBC radijo teatre Londone, kur atlikėja surengė pasirodymą, švęsdama įvertinimą projekte „Introducing“.

Koncertai transliuojami, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt