Muzika

2020.12.08 11:45

Pamatykite: buvusi „The Ditties“ narė Ugnė pristato solinę dainą ir sapnų įkvėptą klipą

LRT.lt2020.12.08 11:45

Dainų autorė, aranžuotoja, muzikinių suvenyrų idėjininkė bei „Ugnės dainavimo studijos“ įkūrėja Ugnė Bakanauskaitė pristato savo kūrybos dainą bei vaizdo klipą „Jei telpa sapnuose“.

„Ši daina yra apie ribą tarp sapnų ir realybės, kuri gali būti labai plonytė. Sapnuose viskas įmanoma, o realybėje taip pat gali būti viskas įmanoma - jei tu tik įsiklausysi ir išgirsi, įsižiūrėsi ir pamatysi bei išjausi ir pajusi.

Daina yra skirta visiems, nes mes visi gebame sapnuoti, tiesiog retesnis žmogus visus tuos sapnus prisimena. Ypač tuos spalvotus, ryškius, įdomius ir gražius sapnus. Kiekvienas šią dainą gali interpretuoti vis kitaip, nes kiekvieno sapnai yra skirtingi ir realiame gyvenime į tą pačią situaciją mes žvelgiame skirtingai, girdime skirtingai ir jaučiame skirtingai“, - pasakoja Ugnė, ne vienus metus dainavusi populiariame retro stiliaus trio „The Ditties“.

Dainininkė sako, kad šiuo kūriniu norėjo išreikšti save – tokią, kokia yra. Natūralią, truputį keistą, mylinčią, spalvotą ir mėgstančią įvairius garsus.

„Sapnų tema man yra labai įdomi, man patinka kalbėtis apie sapnus, užsirašyti juos. Nuo pat vaikystės gebu sąmoningai sapnuoti, taip vadinami liucidiniai sapnai, kai gali sapnuose daryti ką tik nori, keisti aplinką, nardyti želė jūrose, išlėkt iš planetos, apskrist kokį miestą ar pasikalbėti su kokiu įdomiu žmogumi, su kuriuo realybėje gal ir nepasikalbėtum. Tad norėjau savo sapnus perteikti per dainą ir vaizdo klipą.

Daina gimė gal prieš šešerius metus, labai greitai ir kartu ramiai bei laisvai. O tada ją pasidėjau į stalčių, prie kitų savo kūrybos dainų, laukiančių išvysti dienos šviesą.

Įrašant dainą mane inspiravo įvairūs garsai garseliai. Padedant dainos prodiuseriui Giedriui Nakui, mano dainoje neskamba praktiškai nė vienas tradicinis mušamasis garsas. Viskas yra sudėta iš įvairių garsų kaip rašomosios mašinėlės klaksėjimas, židinys, sausainių pakelio čežėjimas ir kiti įvairūs garsai, nuo kurių man net seilės bėga. Nuo pat vaikystės mane žavi tokie garseliai, tad šią aistrą garsams perteikiau pačioje dainoje“, - pasakoja Ugnė.

Filmuojant vaizdo klipą, dainininkę įkvėpė ne tik mano sapnai, bet ir mėgstamas serialas „Tvin Pyksas“.

„Jis toks keistas, kur maišosi paraleliniai pasauliai, vaizduojami atbuliniai šokiai, kalbėjimas atbulai.

Sapnuose taip pat būna labai daug keistenybių ir tą nuostabų keistumą man padėjo įgyvendinti Paulina Stasiūnaitė. Kartu mes sukūrėme „Sapnų laboratoriją“. Įdėjome į stiklainius visus sapnus ir nudažėme juos įvairiomis spalvomis“, - klipą pristato dainininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt