Muzika

2020.11.30 09:49

Reperis Speechy pristato dainą apie vyro vaidmenį visuomenėje: tai kūrinys, išskyręs su mylimąja

LRT.lt2020.11.30 09:49

Jaunas muzikos kūrėjas Speechy pristato naują dainą, kurią, anot jo, privalo išgirsti kiekvienas vyras. 

Nelaimingos meilės patirtis paskatino sukurti kūrinį, klausiantį – koks vyro vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje?

„Daina „To Be a Man” kelia klausimus, kuriuos sau užduoda ne vienas vyras, besiblaškantis tarp primestų stereotipų ir to, ko nori iš tikrųjų”, – sako Justas Šiburkis, prisistatantis pseudonimu Speechy.

Ši itin atvira daina padėjo tašką Justo ir jo buvusiosios merginos istorijoje.

„Kai kuriu dainas, esu labai atviras – tai autentiška mano ar kito žmogaus istorija, 100 proc. tikri jausmai. Klausytojai gali šias emocijas išgyventi kartu”, – sako Speechy.

Pirmoji dainos dalis pasakoja, kaip jaučiasi vyras, kai jo mylimąją pradeda vilioti kitas. Justas šią dainą parašė labai greitai po to, kai jo mergina nuėjo į susitikimą su kitu vaikinu ir tai pavirto pirmuoju jų pasimatymu.

„Aš daviau jai pirmajai paklausyti šią dainą, ji atpažino save ir iškėlė netikėtą ultimatumą: arba aš sunaikinu šią dainą, arba ji išeina visiems laikams! Daina arba aš. Man buvo šokas! Bet aš pasirinkau muziką – nes tai mano gyvenimo kelias, gyvenimo pilnatvė. O keliami klausimai aktualūs daugeliui vyrų, todėl daina turėjo nuskambėti”, – savo istoriją pasakoja Justas.

Antroje „To Be a Man” dalyje labai daug klausimų: tai kvietimas vyrams pamąstyti, ką reiškia būti vyru dabar; o moterims – sužinoti, apie ką debatuoja vyrukai, pažvelgti į jų pasaulį.

„Visuomenėje viešai šiomis temomis vis dar vengiama kalbėti, todėl ši daina gali paskatinti pradėti pokalbį”, – tikisi Speechy.