Muzika

2020.11.26 11:24

Išgirskite: Argentinoje gyvenanti žymaus Lietuvos muzikanto dukra Marija Clara pristato kalėdinę dainą

LRT.lt2020.11.26 11:24

Ką bendro turi Lietuva, Jungtinė Karalystė bei Argentina? Pasiklausę Marijos Claros (28 m.) muzikos, galbūt sužinosite atsakymą.

Dainininkė ir dainų autorė, ką tik išleidusi debiutinį minialbumą „Deep Dive“, gimė ir augo Lietuvoje, daugelį metų gyveno Jungtinėje Karalystėje ir pernai persikėlė gyventi į Buenos Aires.

Vos į atsikrausčius į Argentiną, garsaus Lietuvos džiazo muzikanto Petro Vyšniausko dukterį Mariją pasitiko staigmena – bilietai į pirmąjį koncertą, įvykusį prieš karantiną, buvo išparduoti per akimirką.

Nors lietuviška kilmė neabejotinai intriguoja vietinę auditoriją, atlikėjos vardas dabar dažniau girdimas dėl kitos priežasties - dėl Marijos aksominio balso, jos kerinčio žavesio scenoje bei kuriamos muzikos, kurioje susipina džiazo, soulo ir R&B žanrų atspalviai.

Atlikėjos kūrybinė gelmė yra susijusi su jos gyvenimo patirtimi. Marija studijavo Lidso konservatorijoje, kurioje jaunajai atlikėjai specialybę dėstė žymus muzikos prodiuseris Domas Morley, laimėjęs „Grammy“ apdovanojimą už jo darbą Amy Winehouse albume „Back to Black“.

Marijos meniniai interesai apima ne tik muziką - ji taip pat studijavo anglų literatūrą prestižiniame Šv. Andriaus universitete (Škotija).

Su debiutiniu minialbumu „Deep Dive“ Marija Clara iškyla naujosios neosoulo atlikėjų kartos gretose, rašoma pranešime spaudai. Kūriniai atskleidžia švelnias, užburiančias atlikėjos balso spalvas, o Marijos atlikimas bei muzikalumas liudija apie Vyšniauskų šeimos muzikinius genus.

Lapkričio 20-tą Marija pristatė dar vieną naujieną – kalėdinį kūrinį „Silent Night”, įrašytą net trimis kalbomis - anglų, ispanų bei lietuvių.

Nenuostabu, kad Marijos Claros muzika jau atkreipė kritikų dėmesį skirtinguose Europos ir Lotynų Amerikos kampeliuose. Daugelį metų užsienyje gyvenusi Marija šiandien yra dar neatrasta Lietuvos muzikos industrijoje. Kviečiame atrasti jos muziką ir susipažinti su atlikėja, kuri, sekdama savo tėčio pėdomis, siekia garsinti Lietuvos vardą.