Muzika

2020.11.25 13:54

Tarp pretendentų į „Grammy“ apdovanojimus nepatekęs The Weeknd įtūžo: rengėjus kaltina korupcija

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.11.25 13:54

Muzikos pasaulyje įsižiebė konfliktas – vienas populiariausių šių dienų atlikėjų The Weeknd įniršo, kai antradienį paskelbtame pretendentų į „Grammy“ apdovanojimus sąraše nerado savo vardo.

„Grammy“ – bene labiausiai prestižiniai muzikos pasaulio apdovanojimai, kasmet teikiami Jungtinėse Valstijose.

Jų laimėtojus renka balsuojantys Įrašų akademijos, vienijančios muzikos pasaulio profesionalus, nariai. Kandidatus į apdovanojimus parenka speciali komisija.

Kanadiečių dainininko The Weeknd (tikrasis vardas – Abelis Tesfaye) šįmet išleistas albumas „After Hours“ ir kūrinys „Blinding Lights“ yra vieni populiariausių 2020 metų įrašų visame pasaulyje. Todėl daug kas jam prognozavo ir sėkmę „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje, kuri Los Andžele įvyks sausio 31 dieną.

Tačiau antradienį paskelbus pretendentų sąrašus, juose The Weeknd nepaminėtas nė sykio. Nominacijų lyderė – JAV dainininkė Beyonce, paminėta net devynis kartus.

Anksčiau tris „Grammy“ statulėles pelnęs The Weeknd pykčiu pratrūko socialiniame tinkle „Twitter“.

„Grammy“ išlieka korumpuoti. Man, mano gerbėjams ir industrijai jūs skolingi skaidrumą“, - internete rašė nusivylęs atlikėjas.

Dainininko teiginiai sulaukė daug „patiktukų“, o tai, kad „Grammy“ komisija jį paliko „už borto“, jau apaugo sąmokslo teorijomis.

JAV interneto svetainė „Variety“ cituoja ceremonijos rengėjams artimą šaltinį. Anot jo, „Grammy“ rengėjams nepatiko, jog koncertuoti šioje ceremonijoje pakviestas The Weeknd taip pat savaite vėliau dainuos amerikietiškojo futbolo Supertaurės finale.

Pastarasis renginys – viena populiariausių televizijos transliacijų Amerikoje, todėl spėjama, kad taip The Weeknd pasirodymas „Grammy“ ceremonijoje praras dalį svorio ir sumažės tikimybė juo pritraukti daugiau dėmesio bei žiūrovų.

Teigiama, kad galiausiai buvo sutarta dėl atlikėjo dalyvavimo abiejuose renginiuose, bet paskelbus nominacijas kyla abejonių, ar The Weeknd dainuos „Grammy“.

Į dainininko kaltinimus atsakė laikinai Įrašų akademijos vadovo pareigas einantis Harvey Masonas jaunesnysis. Jis pripažino, jog pats nustebo, kad The Weeknd nebuvo nominuotas, tačiau užtikrino, kad pretendentų parinkimas buvo visiškai skaidrus procesas, įtakos jam nedarė jokios povandeninės srovės.

The Weeknd – ne vienintelis atlikėjas, nepatenkintas paskelbtais pretendentų į „Grammy“ sąrašais.

Ceremonijos komisiją jau sukritikavo ir Kanados popžvaigždė Justinas Bieberis. Dainininkas keturis kartus paminėtas pretendentų sąrašuose.

Tačiau atlikėjui užkliuvo, jog jis įtrauktas į popmuzikos, o ne R&B žanro kategorijas.

„Sukūriau R&B albumą. Neturėjau dėl to jokių abejonių“, - sako dainininkas.