Muzika

2020.11.22 19:16

Lietuvių triumfas Anglijoje: „Solo Ansamblio“ klipas Lidso kino festivalyje išrinktas geriausiu

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.11.22 19:16

Gerai žinoma Lietuvos alternatyvios muzikos grupė „Solo Ansamblis“ turi svarbią priežastį švęsti.

Didžiojoje Britanijoje vykstančiame Lidso kino festivalyje grupės klipas „Dansingas“ laimėjo apdovanojimą – komisijos jis pripažintas geriausiu muzikiniu vaizdo klipu.

Šioje festivalio kategorijoje „Solo Ansamblio“ darbas rungėsi su garsaus britų elektroninės muzikos kūrėjo Maxo Cooperio, vienos madingiausių šios šalies alternatyviojo roko grupių „Idles“, „Grammy“ nominuotų amerikiečių „Black Pumas“ ir kitų žinomų pasaulio atlikėjų klipais.

Beje, tarp pretendentų buvo ir dar vienas vardas iš Lietuvos – tarp nominuotų darbų buvo įtrauktas elektroninės šokių muzikos kūrėjo Dynoro klipas „Zver“, sukurtas Rusijos režisierių.

Festivalio komisija, pristatydama laimėtojus, gyrė „Solo Ansamblio“ klipo kūrėjų dėmesį detalėms, pavadino jį „aukštosios mados ir tradicinio vaizdo klipo susidūrimu“ ir paminėjo, jog stilingas klipas primena ir legendinio fotografo Helmuto Newtono, ir garsaus režisieriaus Alejandro Jodorowsky darbus:

Nuo 1987-ųjų rengiamas Lidso kino festivalis yra pristatomas kaip didžiausias kino festivalis Anglijoje iš visų, vykstančių ne Londone. Šiais metais dėl koronaviruso pandemijos jis surengtas virtualiu būdu.

„Vis dar negalime patikėti šiomis naujienomis“, - iš Didžiosios Britanijos savaitgalį atskriejusią žinią komentuoja „Solo Ansamblio“ nariai. Beje, nuo kitos savaitės pradėsiantys vesti savo radijo laidą radijo stotyje LRT OPUS.

Prie Tito Sūdžiaus režisuoto klipo, kuris buvo kuriamas metus ir pristatytas šių metų birželį, prisidėjo apie 220 žmonių ir įmonių; filmavimuose, kurių metu buvo uždarytos penkios Vilniaus senamiesčio gatvės, dalyvavo 90 aktorių, kaskadininkų komanda ir specialiai apmokytas žirgas.

Daina režisieriui sužadino vienu metu apokaliptinį ir aktualų, išsišakojantį pasakojimą apie „melagingo pranašo atvykimą ir jo sutiktuves“. Režisieriaus nuomone, „dainos tekstas ir būdas, kaip jis parašytas, veikia žadindamas žmogaus pasąmonę.

Kūrybiniame procese tai man ir buvo esminė užuomina, pasufleravusi atsakymą, kaip tokios dainos klipe turėtų veikti vaizdas. Klipo scenarijų parašiau dar 2018 metų rudenį. Istorija atsirado beveik automatiškai, klausant dainos ir bandant galvoje vizualizuoti ateities nuojautą.“

Beje, „Solo Ansamblio“ darbas geriausio vaizdo klipo kategorijoje buvo nominuotas ir šią savaitę Lenkijoje vykusiame festivalyje „Camerimage“.

Taip pat skaitykite