Muzika

2020.11.19 13:08

Grupė „Inkilai“ su vokaliste Vytaute Pupšyte pristato naują klipą: ši daina – apie didžiąją paslaptį

LRT.lt2020.11.19 13:08

„Dabar yra tas tinkamiausias laikas peržvelgti savo vidų, atsijoti, kas reikalinga, o kas tik primesta, ir imtis didžiųjų šio pasaulio paslapčių“, - įsitikinę grupės „Inkilai“ nariai Laimonas Jančas ir Paulius Adomėnas, pristatantys naujausią savo darbą „Kur dingo ta minutė“. 

Su populiariausiais šalies atlikėjais koncertuojantys Laimonas Jančas ir Paulius Adomėnas grupę „Inkilai“ sukūrė, kad galėtų dalintis savo sielos muzika, ieškoti per ją atsakymų į esminius gyvenimo klausimus, kurie ypač šiuo metu kyla dažnam mūsų.

„Šis pasaulis labai greitai mus įsuka į rūpesčių, darbų, siekių, troškimų ir jų tenkinimo ratą, iš kurio išsisukti nelengva, – pasakoja Paulius. - Kūryba yra mūsų būdas sustabdyti tą pašėlusiai besisukantį gyvenimo „vilkelį“ ir klausti to, kas įprasmintų buvimą čia. Atsakymai yra. Reikia tik jų ieškoti ir būti pasiruošusiam atrasti tikrąsias tiesas.“

Grupė „Inkilai“ – ne tik kūrybinis duetas, bet ir labai geri bičiuliai, kurie nuolat dalijasi atradimais, įžvalgomis ir nenustoja ieškoti, gilintis ir klausti. Tai atsispindi ir jų kūriniuose. Daina „Kur dingo ta minutė“ gimė ieškant atsakymo į klausimą, ar tikrai viskas baigiasi su būtimi čia.

„Šis pasaulis sukasi apie kūną, jo egzistavimą ir gyvenimą, kurį visi skubinami nugyventi taip, tarsi po jo nieko nebūtų. Tarsi lėktume į finišą, kuris reiškia visišką visko pabaigą. Bet ima kartais kažkas ir pašnabžda, kad tai – netiesa. Kad kelionė tęsiasi. Ir ji dar įdomesnė, kupina paslapčių, - pasakoja Laimonas. - Turbūt viena didžiausių, apgaubta įvairiomis nuomonėmis, spėlionėmis ir spekuliacijomis, tai – ar mes esame sielos?“

Kūriniu „Kur dingo ta minutė“ duetas „Inkilai“ kviečia drauge klausti šių klausimų ir nenustoti ieškoti atsakymų. Dainos kūrėjai juos dažnai randa senuosiuose šventraščiuose. Vienas jų, Šrimad Bhagavatam, teigia, kad kiekviena gyva būtybė yra siela, keliaujanti iš vieno kūno į kitą.

„Siela lyginama su jaunikle gulbe. Bet yra ir didelė gulbė, didžioji siela – Dievas, kuris turi begales formų ir apsireiškia kiekvienam skirtingai. Sakoma, kad kai ta maža gulbelė pradeda plaukti link didžiosios, tada prasideda tikroji laimė, ateina tikrasis džiaugsmas ir pilnatvė. Norisi tai patirti bent akimirką, bent minutę“, - dainą įkvėpusiomis mintimis dalijasi Laimonas. - Šiuo kūriniu ir klausiame, ne tik kitų, bet ir savęs, kur dingo ta minutė, ta tikra, ne mechaniška, ne teorinė, o sąmoninga ir nuoširdi. Ta nors viena minutė, skirta amžinam ir neįkainojamam santykiui tarp gyvos būtybės ir Dievo, nesvarbu, kokia forma jį garbintum.“

Atliekant kūrinį „Kur dingo ta minutė“ prie grupės „Inkilai“ prisijungė žinoma dainininkė ir kūrėja Manjari lila (Vytautė Pupšytė), su kuria Laimonas ir Paulius yra įkūrę grupę „Navadvipa“.

„Įrašinėdami šią dainą su Laimonu nusprendėme, kad trūksta jai švelnaus trapumo. Skaidrus it krištolas balsas buvo būtent tai, ko ieškojome“, - pasakoja Paulius.

Dainos „Kur dingo ta minutė“ vaizdo klipą kūrė Mantrimas Šeškus, vizualizavęs ir ankstesnius grupės „Inkilai“ kūrinius.

Taip pat skaitykite

Populiariausi