Muzika

2020.11.18 15:04

LRT PLIUS eteryje – įspūdingas latvių grupės „BrainStorm“ koncertas 60 tūkstančių žiūrovų miniai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.11.18 15:04

Švenčiant Latvijos Nepriklausomybės dieną, trečiadienio vakarą LRT PLIUS televizija kviečia pamatyti išskirtinį populiariausios šios šalies grupės „BrainStorm“ koncertą.

21 val. 30 min. kanalo eteryje bus transliuojamas grupės pasirodymas, 2018 metų rugpjūtį surengtas Rygoje, Miško parke.

Jis į grupės ir Latvijos popmuzikos istoriją įėjo kaip vienas įspūdingiausių šios šalies atlikėjų koncertų – ir dekoracijomis bei technika, ir žiūrovų skaičiumi.

Į šį grupės pasirodymą po atviru dangumi susirinko net 60 tūkstančių gerbėjų – tai rekordas, kurį vargu ar greitai pavyks pakartoti kuriam nors šios šalies artistui.

„Aš ir pats neįsivaizduoju, ar mūsų karjeroje dar nutiks kažkas labiau gniaužiančio kvapą“, - portalui LRT.lt prieš transliaciją pasakojo grupės vokalistas Renaras Kauperis.

LRT PLIUS žiūrovai išgirs visas, net 29 koncerte skambėjusias dainas – renginio transliacijos trukmė net dvi su puse valandos. Didžioji dalis jų skambės latvių, kai kurie kūriniai - rusų ir anglų kalbomis. Mat didžiąją dalį populiariausių savo kūrinių, puikiai žinomų ir lietuviams, ši grupė gimtinėje dainuoja gimtąja kalba.

Kone visus savo populiariausius kūrinius šiame koncerte atlikusi grupė į sceną pakvietė ir svečius – su „BrainStorm“ pasirodė legendinis Latvijos kompozitorius Raimondas Paulas, grupė „Musiqq“, Rusijos dainininkė Marina Kravec ir kiti žinomi muzikantai.

Įspūdingais fejerverkais pasibaigusiame šou grupė grojo scenoje, kurią puošė dideli ekranai ir judančios scenografijos detalės. Tai vaizdas, prilygstantis ryškiausių pasaulio muzikos žvaigždžių pasirodymams stadionuose.

Koncertu Rygoje grupė baigė 2018 metų vasaros koncertų turą, skambiai pavadintą „Skardinių būgnų turu“.

Iš viso į grupės koncertus Jelgavoje, Valmieroje, Ventspilyje, Daugpilyje ir Rygoje susirinko per 125 tūkstančius žiūrovų. Tai – absoliutus Latvijos muzikos pasaulio rekordas.

31 metus gyvuojanti grupė, dar paauglystėje suburta moksleivių Jelgavoje, šiuo metu neginčijamai yra ryškiausios Latvijos popmuzikos žvaigždės, daugybę sykių koncertavusios ir Lietuvoje.

Grupė atstovavo Latvijai „Eurovizijoje“, koncertavo daugelyje Europos šalių, Indijoje, Australijoje, koncertavo su „The Rolling Stones“, „Depeche Mode“, R.E.M. ir daugybe kitų pasaulinių žvaigždžių.

Grupė yra įrašiusi ir dainą su Lietuvos atlikėju Daddy Was A Milkman, o vokalistas R. Kauperis - su Sauliumi Prūsaičiu.

Šių metų pavasarį „BrainStorm“ ketino surengti koncertą Palangoje, jis dėl COVID-19 pandemijos buvo nukeltas į rudenį, tačiau galiausiai atšauktas.

„Būtinai sugrįšime į Lietuvą, kai padėtis bus ramesnė ir aiškesnė“, - žada grupės muzikantai.

Populiariausi