Muzika

2020.11.11 12:30

Išgirskite: dėl karantino koncertų turą nukelianti Inga Jankauskaitė pristato naują dainą

LRT.lt2020.11.11 12:30

Visai neseniai pristačiusi antrąjį solinį albumą „Tau ir man“ bei koncertinį turą pradėjusi Inga Jankauskaitė šiandien pristato lengvumu alsuojantį kūrinį „Paleisk mano ranką“. 

Žinomos moters teigimu, šio kūrinio premjera – tik pradžia viso to, ką pristatys artėjančiais mėnesiais. Kūrėja skelbia ir pakeistas visai neseniai prasidėjusio koncertinio turo datas, kurias teko perkelti dėl šalyje įvesto karantino.

Prieš šiek tiek daugiau nei savaitę pristačiusi jau antrąjį solinį albumą „Tau ir man“, Inga atviravo, kad ir dabar neketina sustoti. Įgavusi kūrybinį pagreitį, kūrėja teigia, kad per daugelį metų sukaupusi daug tekstų, kuriuos nori paversti autorinėmis dainomis.

„Albumas kitoks nei pirmasis, nes šis jau visai mano – tekstai, melodijos. Ir jie gimę per pastaruosius metus. Todėl ir vientisas. Todėl ir naujas. Todėl ir toks brangus“, – apie albumą pasakoja I. Jankauskaitė.

Šiandien dainininkė pristato dainą „Paleisk mano ranką“ iš naujojo albumo. Pasak kūrėjos, ši daina skirta viskam, ką reikia paleisti, o savo emocija nukelsianti į vasarą.

„Amžina paslaptis: vienos dainos gimsta sunkiai, ilgai, su komplikacijomis, o kartais va taip, kaip „Paleisk mano ranką“ – atrodo, iššoko pati. Turėdama aiškų skambesį ir charakterį. Tokia ir yra – lengva, sklandi, aiški tarsi vasara.

Matau draugus, dainuojančius ją sodyboje naktį prie ugnies, žmones, linguojančius kartu su manimi koncertų salėje. Ji tokia pilna šviesaus palengvėjimo. Gali būt skirta savo pasenusioms nuostatoms arba net pilnametystės sulaukusiam sūnui. Viskam, ką reikia paleisti“, – aiškina Inga.

Prieš savaitę pradėjusi koncertinį turą per Lietuvą, dainininkė kartu su grupe buvo priversta sustabdyti jį dėl šalyje įvesto karantino. I. Jankauskaitė ramina, kad tai laikina ir jau yra aiškios naujos koncertų, kuriuose saugiai bus pristatytas naujasis albumas „Tau ir man“, datos.

Jau gruodžio 3 d. Inga aplankys Alytų, 11 d. Uteną, 12 d. Vilnių, 16 d. Kauną, 18 d. Kėdainius, 26 d. Šiaulius, vasario 13 d. Tauragę, 19 d. Ukmergę, 20 d. Plungę, 26 d. Marijampolę, o koncertinį turą užbaigs vasario 27 d. Telšiuose. Visi bilietai, kurie buvo įsigyti, galios į būsimus koncertus.