Muzika

2020.11.05 19:13

Mirė buvęs legendinės britų roko grupės „Uriah Heep“ muzikantas Kenas Hensley

ELTA2020.11.05 19:13

Eidamas 76-uosius metus, mirė britų muzikantas Kenas Hensley, labiausiai išgarsėjęs kaip legendinės roko grupės „Uriah Heep“ narys. Tai ketvirtadienį feisbuke pranešė velionio brolis Trevoras.

„Rašau sunkia širdimi, kad jums praneščiau, jog mano brolis Kenas Hensley ramiai mirė trečiadienio vakarą. Jo gražuolė žmona Monica buvo šalia ir guodė jį tomis paskutinėmis minutėmis, kai jis dar buvo su mumis“, – parašė Trevoras Hensley. Jis nenurodė mirties priežasties, bet pažymėjo, jog ši netektis jam buvo labai netikėta.

„Kenas bus kremuojamas per privačią ceremoniją Ispanijoje, tad prašau nesiteirauti apie laidotuves. Kenas išėjo, bet jis niekada nebus užmirštas ir visada bus mūsų širdyse“, – sakoma pranešime.

Didžiosios Britanijos laikraštis „Daily Mail“ rašo, jog muzikantas mirė, rengdamas naują solinį albumą.

Rugsėjo 19 d., eidamas 74-uosius metus, mirė buvęs „Uriah Heep“ būgnininkas Lee Kerslake`as. Jo mirties priežastis buvo prostatos vėžys.

Keno Hensley vardas melomanams pirmiausia asocijuojasi su britų grupe „Uriah Heep“, kurioje jis klavišiniais instrumentais grojo (ir kai kuriuose kūriniuose pagrindines vokalo partijas dainavo) nuo 1970 iki 1980 metų. Būtent jo neeilinis kompozitoriaus talentas atvėrė šiam kolektyvui kelią į pasaulinio roko aukštumas. K. Hensley parašė daugumą populiariausių grupės dainų, tarp jų - „Lady In Black“ ir „Easy Livin'“. Dainoje „Lady In Black“ jis buvo ir pagrindinės vokalo partijos atlikėjas:

Palikęs „Uriah Heep“, K. Hensley tęsė solinę karjerą, grojo su kitais žinomais roko muzikantais - W.A.S.P., „Cinderella“ ir kitais. Kelis sykius išskirtiniams pasirodymams jis buvo suvienijęs jėgas ir su buvusiais bendražygiais iš „Uriah Heep“.

Iki šiol paskutinis jo solinis albumas su naujais kūriniais „Love & Other Mysteries“ buvo išleistas prieš aštuonerius metus.

Pastaraisiais metais K. Hensley su šeima gyveno Ispanijos mieste Alikantėje.