Muzika

2020.11.04 13:07

Aktorius Marius Repšys pristato savo parašytą kūrinį fortepijonui: visada norėjau groti, todėl išmokau pats

LRT.lt2020.11.04 13:07

Kino ir teatro aktorius Marius Repšys yra apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, 2012 m. ir 2017 m. apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias metų aktorius. Suvaidinęs daugiau nei dvidešimt sėkmingų filmų ir išleidęs keturias knygas, Marius suprato, kad jo gyvenime labai trūksta muzikos.

Todėl pasinėrė į fortepijono gelmes ir šiandien pristato savo parašytą kūrinį fortepijonui „Sleeping Stars“.

„Fortepijonu norėjau groti nuo vaikystės. Tai mano sena svajonė. Pamenu, draugas namie turėjo pianiną ir aš pas jį specialiai eidavau, kad galėčiau pagroti. Improvizuodavau melodijas ir jas įsimindavau. Vėliau prašiau tėvų, kad leistų į muzikos mokyklą, bet jie mane kreipė į kovos menus“, – pasakojo M. Repšys.

Prie savo pomėgio jis grįžo tik būdamas 23 metų, kuomet išgirdęs P.Čaikovskio 1-ąjį koncertą fortepijonui troško jį sugroti.

„Nuo to ir prasidėjo, galima sakyti, manija. Sėdėjau prie instrumento po 6-8 valandas miego sąskaita“, – šypsojosi aktorius.

Dabar muzika Mariui yra vienas svarbiausių pomėgių. Kaip pasakoja jis pats, kurdamas „Sleeping Stars“ jis per daug negalvojo.

„Man gimsta melodija, iš kurios nuaudžiu kūrinį. O pavadinimas (liet. – miegančios žvaigždės) man labiau asocijuojasi su Vėlinėmis. Degančios žvakės naktį panašios į žvaigždes danguje“, – kūrinį pristato M. Repšys.