Muzika

2020.10.28 16:13

Pamatykite: naujame Pauliaus Kilbausko vaizdo klipe atskleidžiami jo albumo „Vanduo“ kūrybos užkulisiai

LRT.lt2020.10.28 16:13

Prieš porą savaičių albumą „Vanduo“ pristatęs kompozitorius Paulius Kilbauskas parodė ir jo kūrybos procesą.

Ramiame vaizdo klipe užfiksuotas Vilnelės garsų įrašinėjimas, skambesių tyrinėjimas transformacijos erdvėje „Garso kupolas“, pažintys su naujais žmonėmis ir daugiau kaip mėnuo eksperimentų garso studijoje.

Vaizdo klipą filmavo ir montavo Gabrielius Jauniškis.

„Mintis sukurti kažką ramaus, lengvo, atpalaiduojančio sukosi jau kuris laikas, tik ta mintis vis nerasdavo galimybės taip aiškiai išplaukti į paviršių. Mano muzika, turbūt, daugiausia ir yra apie vandenį. Net ankstesnių mano kūrinių pavadinimai dažnai yra su juo susiję“, – pasakoja Paulius Kilbauskas.

Pasak Pauliaus Kilbausko, šio albumo kūrybos procesas šįkart buvo kitoks nei įprasta.

„Iš pradžių atsirado pavadinimas. Tuomet prisiminiau menininkės Julijos Goyd kuriamus eksperimentus. Taip atsirado nuostabios vandens atspindžių vizualizacijos dar nesukurtiems albumo kūriniams. Vėliau kelias dienas įrašinėjau per Vilnių tekančios Vilnelės garsus, ir tai tapo mano būsimų kūrinių pagrindu“, – sako atlikėjas.

Anot atlikėjo, albumas atsirado po daugiau nei mėnesio eksperimentų studijoje, pažinčių su žmonėmis, kurie turi savitą požiūrį į tai, ką muzika sukelia žmogaus viduje, skambesių tyrinėjimo transformacijos erdvėje „Garso kupolas“ bei kitų patirčių ieškant ramybės, įkvėpimo bei muzikos.

Albumo kūrybos procesą galite pamatyti čia:

„Tikrai, kurti man reikia ramybės. Tikiuosi, kad ją galima bus pajausti, patirti kažką neįprasto ir tarsi pasiplaukioti savyje“, – teigia Paulius Kilbauskas.

Albumą „Vanduo“ galima išgirsti ir pamatyti vizualizacijas „Youtube“, išgirsti: „Spotify“, „Apple Music“, „Deezer“, „Soundcloud“ ir „Pakartot“.

Albumą išleido Jungtinės Karalystės įrašų kompanija „The state51 Conspiracy“. Tai trečiasis Pauliaus Kilbausko albumas, išleistas kartu su šia kompanija. 25-erius metus veikianti įrašų kompanija laikosi kūrybiško ir novatoriško požiūrio į muzikos verslą, dėl to yra itin mėgstama pasaulio melomanų.

Taip pat skaitykite