Muzika

2020.10.28 09:51

Ramūnas Zilnys kalbina: Alanas Chošnau ir Inga Jankauskaitė – apie naujas dainas, iššūkius ir nerimą dėl ateities

LRT.lt2020.10.28 09:51

Trečiadienio rytą naujienų portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje lankėsi žinomi Lietuvos atlikėjai Alanas Chošnau ir Inga Jankauskaitė, pristatę naujus savo kūrinius ir albumus. Atlikėjai taip pat papasakojo apie neseniai nudirbtus darbus, ateities planus ir nuotaikas, kuriomis gyvena šį pandemijos krečiamą rudenį.

Pokalbio įrašas:

Naujus kūrinius pristato ir ateities planais dalinasi Inga Jankauskaitė ir Alanas Chošnau

Alanui Chošnau šie metai – itin aktyvūs. Dainininkas ruošia programą su prodiuseriu Leonu Somovu, kurią kitais metais ketina pristatyti koncertuose, o anksčiau šįmet išleido albumą su žinomu britų prodiuseriu, elektroninės muzikos kūrėju Marku Reederiu.

Šiandien pasirodė naujas šio dueto minialbumas „Heavy Rainfall – Storm Warning“ ir vaizdo klipas „Heavy Rainfall“.

Tai viena iš ryškiausių dainų albume, kurioje kontrastuoja politinė įtampa pasaulyje, melagienų srautai, netikrumas dėl ateities ir viltis.

Alanas kartu su britų prodiuseriu M. Reederiu kūrinyje „Heavy Rainfall“ tęsia muzikinio albumo „Children of Nature“ temas – totalitarinių režimų atgimimas pasaulyje, auganti nedemokratiškų valstybių kontrolė, grėsmės žmogaus teisėms ir laisvėms, perteklinis vartojimas ir klimato kaita.

Alanas teigia: „Mūsų daina „Heavy Rainfall“ yra gili. Kalbame apie tai, kad visi esame manipuliacijos aukos ir mūsų mintys nebėra mūsų – tai tik iliuzija. Norime atkreipti klausytojo dėmesį, kad nevalingai prarandame elgesio ir sprendimų kontrolę. Vartojame didelius kiekius informacijos, kuri sistemingai programuoja pirkti – vartoti – išmesti ciklus, o vėliau ir mąstyti atitinkamai. Tai dilema, nuo kurios intuityviai bėgame, nes tiesa gąsdina labiau nei tariamas saugumas ir pasirinkimo laisvė.“

Kūrinys „Heavy Rainfall“ – tai monologas apie artėjančią socialinę audrą, vidinę ir išorinę taršą bei klausimą pačiam sau – o ką darysi tu? Kartu tai viltis, nes sąmoningumas keičia ir išlaisvina.

Ingai Jankauskaitei trečiadienis – ypatinga diena. Skaitmeninėse interneto platformose pasirodė naujas jos albumas „Tau ir man“, kuriame – devynios dainos.

Pernai albumą „Mano vienintelis“ išleidusi atlikėja sėkmingai įsiveržė į Lietuvos popmuzikos scenos aukščiausią lygą – per metus surengė net du koncertus Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Gilių, nebanalių, stilingai aranžuotų popmuzikos kūrinių liniją tęsianti dainininkė naują albumą ketina pristatyti koncertų turu, kuris kol kas planuojamas, atidžiai stebint koronaviruso plitimo situaciją Lietuvoje.

Spalio 30 dieną Klaipėdoje prasidėsiančio turo metu dainininkė iš viso ketina aplankyti 14 miestų. Koncertų turą lapkričio 29 dieną ketinama baigti pasirodymu Kaune.

„Aš, kaip ir jūs – pernelyg jautri, kad apsieičiau be kaukių. Ir todėl visai nesvarbu, apie ką rašiau albumą ir kokius išgyvenimus ten primezgiau. Visai nesvarbu, ar tai įvyko iš tiesų, ar tik susapnavau. Nesvarbu, nes juk galėjau ir suvaidint, kad buvo. Arba rašyt apie tai, ko neturiu, bet svajoju.

O dar galiu susikurti tai, kas norėčiau, kad būtų skirta man. Bet nebesvarbu visa tai. Albumas nebe mano. Jis – jūsų.

Svarbu tik kiek savęs jame rasit, būsenų atpažinsit, va tiek ir būsim artimi. Gal net bus saugu kaukes nusiimti. Kad ir trumpam“, – apie naująjį savo albumą feisbuke rašo I. Jankauskaitė.

Taip pat skaitykite