Muzika

2020.10.23 12:43

Roko legenda Bruce`as Springsteenas pristato naują albumą: jis gimė svarbiu metu, bet netikėtai

LRT.lt2020.10.23 12:43

Neseniai 71-ąjį gimtadienį atšventusi JAV roko muzikos ikona Bruce`as Springsteenas šįryt pristatė dvidešimtąjį albumą „Letter to You“, kurį po ilgo laiko įrašė su savo grupe „E Street Band“.

Albumo įrašai užtruko vos keturias dienas šalia muzikanto namų.

„Įrašinėjome po vieną dainą kas tris valandas. Galima sakyti, kad albumą turėjome po keturių dienų, nors tam buvome suplanavę penkias, taigi paskutinę dieną tiesiog klausėmės įrašų“, – pasakoja „E Street Band“ narys Steve‘as Van Zandtas.

„Letter To You“ buvo įrašytas šimtametėje daržinėje įkurtoje studijoje, šalia B. Springsteeno namų. Tačiau albume vis dar jaučiama gyvo muzikinio šou energija – Bruce‘as su grupe paskutinį kartą grojo 2016 m. „The River“ turo metu.

Tais pačiais metais jis išleido memuarus „Born To Run“ – apie savo patirtus vidinius išgyvenimus ir ilgametę depresiją. Ši knyga įkvėpė vieno žmogaus šou sceniniam pastatymui Brodvėjuje. B. Springsteenas ten surengė net 236 pasirodymus. Galiausiai jis vėl grįžo prie naujos muzikos įrašų kartu su „E Street Band“, nors, kaip pats viename interviu sakė, atrodė, kad to gali ir nebeįvykti.

Gerbėjai ir muzikos kritikai pastebėjo, kad B. Springsteenas su grupe naujai kūrybai susieina kertiniais istoriniais momentais. Pavyzdžiui, 2002 m. albumas „The Rising“ suvienijo grupę ir Bruce‘ą po netgi 18 metų pertraukos. Tai įvyko po rugsėjo 11-osios įvykių, kai vienas gerbėjas automobilių stovėjimo aikštelėje Springsteenui šūktelėjo: „Mums Jūsų reikia.“

Ir kai jau atrodė, kad nebepavyks kartu išleisti jokio bendro įrašo, prieš pat JAV prezidento rinkimus, šiais visam pasauliui neįprastais metais, roko legenda B. Springsteenas su „E Street Band“ išleidžia dar vieną albumą.

Specialiame interviu muzikantas pasakojo, kad bandymai imtis naujų įrašų buvo tarsi užkeikti tol, kol į rankas jis paėmė vieno gerbėjo kadaise dovanotą gitarą. Netrukus gimė netgi devynios naujos dainos, kurios atsidūrė „Letter to You“ albume.

Taip pat jame sau vietą rado netgi trys iki šiol neįrašytos, bet žinomos dainos iš aštuntojo dešimtmečio: „Janey Needs a Shooter“, „If I Was the Priest“ ir „Song for Orphans“. Kiekviena jų atiduoda pagarbą „E Street Band“ ir roko muzikai.

Išleidęs „Letter to You“ B. Springsteenas kartu su grupe planavo leistis į pasaulinį turą, kurio pradžia buvo numatyta 2021 m. pavasarį: „Nuojauta sako, kad geriausiu atveju tai įvyks 2022 m. ir, turiu pasakyti, pasiseks, jei prarasiu tik vienus koncertavimo metus. Kai tau sukanka 70 metų, imi suvokti, kad liko ribotas turų ir gyvenimo metų skaičius. Taigi prarasti vienus ar kelerius metus man nėra gerai.“

Kartu su albumu „Letter To You“ išleistas ir dokumentinis filmas tuo pačiu pavadinimu.

Taip pat skaitykite