Muzika

2020.10.23 12:35

Išgirskite: Estijos žvaigždė NOËP pristatė naują kūrinį, įrašytą su britų dainininke Chinchilla

LRT.lt2020.10.23 12:35

Vienos didžiausių pasaulyje muzikos leidybos įmonių „Warner Music Group“ plėtrai Baltijos regione oficialų startą duoda Estijos atlikėjas NOËP – jis kartu su britų dainininke ir dainų kūrėja Chinchilla išleido dainą „On My Way“.

Kūrinyje porai pavyko nepriekaištingai sujungti hauso ir popmuzikos stilius, šią kompoziciją papildo išskirtiniai atlikėjų vokalai.

NOËP savo intymioje ir drąsioje kūryboje jungia skirtingus Jameso Hersey, grupių „The Blaze“ ir „Rüfüs Du Sol“ skambesius. Būtent šis sunkiai apibūdinamas stilius atlikėją jau išgarsino gimtojoje Estijoje. NOËP debiutinis minialbumas „Heads In The Clouds“ laimėjo geriausio popmuzikos albumo apdovanojimą Estijos muzikos apdovanojimuose. Šio albumo pagrindinis singlas „New Heights“ tapo grojamiausia metų daina šalies radijo stotyse.

Paklaustas, ką galvoja apie kūrybą ateityje, NOËP sako, kad jis nenori užsisėdėti vienoje vietoje su tuo pačiu skambesiu – tai, pasak atlikėjo, yra dažniausia priežastis kodėl atlikėjai nustoja augti ir tampa nebeįdomūs.

Būtent judėjimas į priekį ir užkoduotas naujoje esto dainoje „On My Way“. NOËP kūrinyje kalba apie pasidavimą pagundoms – poelgį, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvabūdiškas, tačiau kartais gali būti ir naudingas.

„Labai dažnai dėl visuomenėje įsivyravusių normų ir tabu esame priversti atsisakyti pačių gražiausių ir įdomiausių gyvenimo akimirkų“, – sako NOËP.

Per savo karjerą atlikėjas režisavo ne vieną savo klipą, televizijos reklamą, net filmą. Kaip ir dauguma iki tol išleistų dainų, „On My Way“ pasirodo su paties NOËP režisuotu vaizdo klipu, kuriame jis tyrinėja virtualią realybę – dainos žinutė atskleidžiama per dar vieną atlikėjo aistrą – kompiuterinius žaidimus.

„Jaučiu, kad mano muzikai labai didelę įtaką daro mano ankstesnis filmų režisieriaus darbas. Dainos istoriją pasakoju naudodamas specialią struktūrą, kurią dažniausiai įkvepia tam tikrų filmų scenarijai. Kiekvienas naujas kūrinys yra tarsi vis kitas virtualus pasaulis, nauja realybė“, – pasakoja atlikėjas. Kūrinio „On My Way“ vaizdo klipas, kuriame virtualios tradicinis žodžių klipo formatas susipina su virtualia realybe, pasirodys spalio 30-ąją.

Atlikėjas išgarsėjo su kūriniais „Move“, „Rooftop“ ir „New Heights“ – visus juos išleido „Sony Sweden“, vien „Spotify“ jie perklausyti daugiau kaip 20 mln. kartų. Atlikėjo tarptautinis populiarumas nuolatos auga, jis rengia pasirodymus įvairiausiose pasaulio vietose: nuo Beiruto, Paryžiaus Orsė muziejaus iki „The Great Escape“ festivalio Didžiojoje Britanijoje.

NOËP singlas „fk this up“, praėjusiais metais pasirodęs kartu su atlikėjo režisuotu vaizdo klipu, buvo licencijuotas „Warner Music“ ir vos per kelias savaites pateko į populiariausių radijo dainų Italijoje penketuką. Kūrinys pateko į „Spotify“ „Viral Chart“ įvairiose Europos šalyse: Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitur. Singlas perklausytas daugiau kaip 10 mln. kartų. „fk this up“ skamba kylančios Didžiosios Britanijos žvaigždės Chinchillos balsas, dainai remiksą sukūrė legendinis klubinės muzikos didžėjus Benny Benassi.

Beje, abu atlikėjai yra lankęsi Lietuvoje - NOËP ne sykį koncertavo mūsų šalyje, o Chinchilla pernai apšildė britų legendos Stingo koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje.

NOËP sako, kad įkvėpimo kūrybai ir tolimesniam augimui jam suteikia gamta – atlikėjas ateityje svajoja įkurti privatų gamtos rezervatą. Būtent šis prasmingas tikslas ir padėjo atlikėjui išgyventi sunkiausius karjeros etapus: depresiją ir nerimo sutrikimus. Be rūpinimosi planeta dainininkas laisvu laiku taip pat kuria medinius baldus ir žaidžia videožaidimus.

Atlikėjo nutrūktgalviškumą įrodo nebijojimas imtis išskirtinių ir kiek beprotiškų projektų – vienas tokių pavyzdžių yra koncertas 170 m aukštyje ant Talino televizijos bokšto per 2020-ųjų Pasaulio ralio čempionato atidarymo ceremoniją, NOËP taip pat yra aktyvus „World Cleanup Day“ kampanijos dalyvis.