Muzika

2020.10.15 11:25

JAV išdalyti „Billboard“ muzikos apdovanojimai: tuščia salė, Billie Eilish triumfas, kaukės ir politinės žinutės

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.10.15 11:25

Atėjus rudeniui, prasideda muzikos apdvovanojimų ceremonijų sezonas. Ketvirtadienį paryčiais (Lietuvos laiku) Los Andžele įteikti žurnalo „Billboard“ apdovanojimai – ceremonijoje, kuri dėl koronaviruso pandemijos šįkart vyko kitaip nei įprasta.

Los Andželo „Dolby“ teatro salėje šį sykį nebuvo žiūrovų, dalis atlikėjų į sceną kilo, dėvėdami kaukes, tačiau per televiziją transliuotame renginyje šventinę nuotaiką vis dėlto pavyko sukurti.

Nuo 1990 iki 2006 metų kasmet rengta, tada po penkerių metų pertraukos 2011 metais sugrįžusi ceremonija rengiama kasmet.

Jos įkūrėjai – JAV žurnalo „Billboard“, apžvelgiančio populiariausius įrašus ir muzikos verslo aktualijas, redakcija.

Tiesa, pastaraisiais metais ceremonija paprastai vykdavo pavasarį, tačiau šįmet dėl COVID-19 pandemijos buvo perkelta į rudenį.

Ceremoniją vesti buvo patikėta dainininkei Kelly Clarkson, specialius pasirodymus teatre surengė arba iš anksto įrašė Johnas Legendas, Alicia Keys, Brandy, Post Malone, Sia, Saint Jhn, Demi Lovato, grupės „En Vogue“, BTS ir kiti žinomi atlikėjai.

J. Legendas žiūrovus sugraudino itin jautriu pasirodymu, kuriame siuntė paguodos žinią savo žmonai Chrissy Teigen. Dainininkės sutuoktinė dėl nėštumo komplikacijų neseniai prarado kūdikį.

D. Lovato atliko naują kūrinį „Commander In Chief“, kuriuo, laidė kritikos strėles JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Politinių akcentų buvo ir daugiau. Apdovanojimą už daugiausiai parduotų dainų įrašų pelniusi JAV reperė Lizzo į sceną kilo, pasidabinusi suknele su užrašais „balsuok“. Lapkričio pradžioje JAV įvyks prezidento rinkimai.

„Billboard“ ceremonija pasižymi kategorijų gausa – iš viso buvo išdalyta beveik 60 apdovanojimų. Kai kurių iš jų laimėtojus, balsuodami socialiniame tinkle „TikTok“, rinko žiūrovai.

Pretendentų sąrašuose dominavo JAV atlikėjai. Net 16 kartų juose buvo paminėtas atlikėjas Post Malone, 13 statulėlių laimėti galėjo Lil Nas X, po 12 – Khalidas ir Billie Eilish.

Daugiausiai apdovanojimų – devynis – pelnė 25-erių reperis ir dainininkas Post Malone. Tarp jų –populiariausio metų atlikėjo, populiariausio vyro atlikėjo ir populiariausio repo atlikėjo apdovanojimus.

Jaunimo numylėtinė B. Eilish džiaugėsi trim apdovanojimais – populiariausios moters atlikėjos, populiariausios naujos atlikėjos ir už populiariausią albumą („When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“).

Keturis apdovanojimus, tarp jų – už populiariausią repo dainą („Old Town Road“) susišlavė reperis Lil Nas X. Britų muzikos legenda Eltonas Johnas apdovanotas už populiariausią roko muzikos turą, o JAV dainininkė Pink – kaip populiariausia gastroliuojanti atlikėja. Pietų Korėjos muzikos sensacija, vaikinų grupė BTS buvo įvertinta už populiarumą socialiniuose tinkluose – šio apdovanojimo laimėtojus rinko publika.

Ypatingą Ikonos apdovanojimą už nuopelnus muzikai pelnė kantri muzikos žvaigždė, 35 metus trunkančia karjera didžiuotis galintis JAV dainininkas Garthas Brooksas. Apdovanojimą jam įteikė gera bičiulė, legendinė dainininkė Cher. G. Brooksas ceremonijoje atliko savo populiariausių dainų popuri.

Dėl COVID-19 pandemijos atlikėjai buvo raginami nesibūriuoti, jiems nebuvo nutiestas raudonas kilimas, tik sienelė, prie kurios juos galėjo įamžinti fotografai.

Nemažai dainininkų mūvėjo pirštines, o apdovanojimų statulėlės scenoje nebuvo įteikiamos iš rankų į rankas. Tačiau ceremonijos rengėjai rado išradingų būdų tai padaryti. Pavyzdžiui, visi apdovanojimai reperiui Post Malone į sceną buvo atgabenti vežimėlyje.

Pagrindinių „Billboard“ apdovanojimų laimėtojai

Populiariausias atlikėjas / -a: Post Malone.

Populiariausia daina: Lil Nas X ir Billie Ray Cyruso „Old Town Road“.

Populiariausias vyras atlikėjas: Post Malone.

Populiariausia moteris atlikėja: Billie Eilish.

Apdovanojimas už pasiekimus populiariausių įrašų sąrašuose: Harry Stylesas.

Apdovanojimas už daugiausiai parduotų dainų įrašų: Lizzo.

Populiariausios socialinių tinklų žvaigždės: BTS.

Populiariausias repo atlikėjas / -a : Post Malone.

Populiariausias R‘N‘B žanro atlikėjas / -a: Khalidas.

Populiariausias kantri muzikos atlikėjas / -a: Luke‘as Combsas.

Populiariausias „latin“ muzikos atlikėjas / -a: Bad Bunny.

Populiariausias albumas: Billie Eilish „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“.

Populiariausias repo albumas: Post Malone „Hollywood‘s Bleeding“.

Populiariausias R‘N‘B albumas: Khalido „Free Spirit“.

Populiariausias roko albumas: „Tool“ „Fear Inoculum“.

Populiariausias šokių muzikos albumas: Marshmello „Marshmello: Fortnite Extended Set“.

Populiariausias naujas atlikėjas / -a: Billie Eilish.

Populiariausia grupė ar duetas: „Jonas Brothers“.

Ikonos apdovanojimas: Garthas Brooksas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt