Muzika

2020.10.09 09:56

Ramūnas Zilnys kalbina: džiazuojantys „Biplan“ ir albumą-lazerį pristatanti „Vilniaus Energija“

LRT.lt2020.10.09 09:56

Portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje penktadienio rytą lankėsi žinomi Lietuvos muzikos atlikėjai – 25-metį švenčianti grupė „Biplan“ ir naują albumą pristatantis eksperimentinio hiphopo projektas „Vilniaus Energija“.

Pokalbio įrašas netrukus bus įkeltas.

25-metį švenčianti grupė „Biplan“ šiuo metu keliauja per Lietuvą, pristatydami koncertų turą „Džiaze tik merginos“.
Šio turo koncertuose grupės dainos įgijo džiazo skambesį, o su „Biplan“ scenoje pasirodo ir dainininkė Karina Krysko.

Praėjusį savaitgalį pirmasis turo, kuris dėl koronaviruso pandemijos buvo perkeltas iš pavasario, koncertas įvyko Kaune.

Geros nuotaikos visą vakarą nestokoję „Biplan“ žiūrovų pilnoje „Renginių oazėje“ surinkusius kauniečius nukėlė į praėjusius džiazo epochos ir bigbendų laikus.

„Tai, kas šiandien prasidėjo, priminė stebuklą. O laukimas tik patvirtino, kad stebuklo reikia išlaukti. Vadinasi taip viskas ir turėjo būti, o svarbiausia – tai tik pradžia!“ – po koncerto džiaugėsi grupės vokalistas Maksas Melmanas.

Šį sekmadienį grupė tokį koncertą surengs Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje – į jį jau išpirkti visi bilietai.

Spalio 30 dieną grupė koncertuos Palangoje, o gruodžio 11 dieną surengs papildomą koncertą Kaune.

Grupė „Vilniaus Energija“ – tai žinomas alternatyvaus hiphopo atlikėjas Žygimantas Kudirka – Mesijus ir muzikantas, kompozitorius, grupės „Sheep Got Waxed“ narys Adas Gecevičius.

Šį rudenį grupė išleido jau trečiąjį albumą „Welcome To Lithuania“. Anot kūrėjų, šis albumas yra post-ironiškas Lietuvos koncentratas, patalpintas lazeryje.

Unikalus albumo pavidalas, anot Mesijaus, sukels ne tik ypatingą estetinį pasigėrėjimą, bet ir turės multifunkcinę praktinę paskirtį.

Albume apdainuoti ryškiausi Lietuvos įvykiai ir reiškiniai, tokie kaip darbo klasės problemos, Lietuvos santykis su pabėgėliais, miniatiūrinės stichinės nelaimės, miegamųjų rajonų karai, reiklus religingumas, pomėgis vairuoti BMW markės automobilius ar nuolatinis šalies kitimas.

Grupė „Vilniaus Energija“ – tai avangardinio repo ir alternatyvios elektroninės muzikos duetas. Radę teisinę spragą, kūrėjai užregistravo žymios energetikos korporacijos pavadinimą ir naudoja jį savo kūrybiniams tikslams.

„Welcome To Lithuania“ – jau trečiasis šios grupės albumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.