Muzika

2020.10.06 17:15

Muzikos legenda Dolly Parton jau švenčia Kalėdas: pristatė joms skirtą albumą ir duetą su Michaelu Buble

LRT.lt2020.10.06 17:15

„Grammy“ laimėtoja, pramogų pasaulio legenda Dolly Parton po trisdešimties metų pertraukos išleido kalėdinį albumą „A Holly Dolly Christmas“. Jame skamba ne tik nauji atlikėjos soliniai kūriniai, bet ir duetai su Miley Cyrus, Michaelu Buble ir kitais.

„Niekad per savo karjerą nesijaudinau taip, kaip dabar. „Holly Dolly Christmas“ yra vienas laukiamiausių mano projektų. Kartu su geriausiais visų laikų atlikėjais dainuoju mėgstamiausias kalėdines dainas ir keletą naujų, kurias parašiau. Visiems šiemet linkiu „Holly Dolly Christmas!“, – sakė viena garsiausių kantri muzikos atlikėjų Dolly Parton.

Pagyrų kalėdiniam 74-erių Dolly albumui negailėjo ir didžiausi pasaulio leidiniai. „Naujasis Dolly Parton kalėdinis albumas išgelbės 2020-uosius“, – skelbė žurnalas „Glamour“. „Dolly Parton šiemet kalėdinį sezoną pradėjo itin anksti!“, – rašė „People“.

Dauguma albumo „A Holly Dolly Christmas“ dainų – kalėdinė klasika, tačiau išleidžiami ir keli nauji kūriniai. Penkias iš dvylikos dainų parašė Dolly, dar vieną dainą ji sukūrė kartu su Kentu Wellsu.

Albume gausu duetų, juos Dolly įrašė su artimiausiais savo draugais: Michaelu Buble, Billy Ray Cyrusu, Miley Cyrus, Jimmy Fallonu, Willie Nelsonu, Darrenu ir Rhonda Vincentais, šventiniame įraše ir viena papildoma daina su Dolly broliu Randy Partonu.

Pasirodžius šventiniam Dolly albumui, „Netflix“ paskelbė lapkričio 22-ąją surengsianti miuziklo „Dolly Parton’s Christmas On The Square“ premjerą. Tai jaudinanti kino ekranizacija, kurioje vaidina Dolly, Christine Baranski, Jenifer Lewis, Treatas Williamsas ir Jeanine Mason. Filmas, kuriame suskambės 14-ą Dolly parašytų dainų, ateityje turėtų tapti dar viena šeimos atostogų klasika.

D. Parton yra viena labiausiai įvertintų ir gerbiamų kantri muzikos atlikėjų bei kūrėjų pasaulyje. Amerikos garso įrašų asociacija atlikėją yra įvertinusi 25 auksiniais, platininiais ir multiplatininiais apdovanojimais, 26-ios Dolly dainos pasiekė 1-ąją JAV populiariausių kantri muzikos dainų sąrašo vietą – ji yra vienintelė tai padariusi moteris atlikėja.

2014-aisiais Amerikos garso įrašų asociacija atlikėją pagerbė ir įvertino jos indėlį į garso įrašų industriją, jos garbei atidengta speciali lenta, kurioje užfiksuotas rekordinis 100 mln. albumų pardavimas pasaulyje.

Dolly turi 10 „Grammy“ apdovanojimų, taip pat 2020-aisiais įteiktą apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus. D. Parton projekto „Imagination Library“ dėka vaikams iš vis pasaulio padovanota daugiau kaip 143 mln. knygų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt