Muzika

2020.10.02 10:58

Išgirskite: po vokalistės mirties grupė „Roxette“ išleido iki šiol negirdėtą dainą

LRT.lt2020.10.02 10:58

Garsiosios švedų popgrupės „Roxette“ gerbėajai sulaukė staigmenos – dienos šviesą išvydo niekur iki šiol neišleistas grupės kūrinys „Let Your Heart Dance With Me“. Tai vienas paskutinių „Roxette“ įrašų.

Pernai gruodį nuo smegenų vėžio mirus vokalistei Marie Fredriksson, grupės muzika ir toliau skamba garsiai.

Dueto nario, pagrindinio grupės dainų autoriaus Pero Gessle‘o dėka „Roxette“ visada turėjo iš ko rinktis kūrinius albumams. Dauguma tų neišleistų dainų niekuo nenusileidžia ryškiausiems hitams – tai grupė įrodė ne sykį vėliau tokias dainas išleidusi kaip atskirus kūrinius ar įtraukusi į rinktinius albumus.

Būtent toks ir yra kūrinys „Let Your Heart Dance With Me“. Jis buvo tarp dainų, nepatekusių į paskutinį „Roxette“ studijoje įrašytą albumą „Good Karma“ (2016 m.):

Daina bus įtraukta į šių metų pabaigoje pasirodysiantį rinktinį albumą „Bag Of Trix“, kuriame skambės dar niekur negirdėti „Roxette“ kūriniai.

„Norėjau parašyti paprastą ir klasikinę „plok rankomis ir trypk kojomis“ dainą, būtent tokia ir yra „Let Your Heart Dance With Me“. Man ji patiko dar būnant studijoje, bet galiausiai ją nugalėjo kitos dainos ir į albumą ji nepateko. Antrąjį šansą jai suteikė naujasis projektas“, – sako buvęs „Roxette“ narys P. Gessle‘as.

Penktadienio vakarą pristatytas ir dainos klipas:

Dainoje jaučiama vasariška šiluma ir optimizmas. Tačiau tai visiškai priešinga tam, ką tuo metu išgyveno grupė. Ši daina įrašyta prieš pat Marie pasitraukimą iš grupės, ją tada kamavo sunkios sveikatos problemos dėl vėžio.

Praėjus vos keliems mėnesiams po albumo „Good Karma“ išleidimo, gydytojai Marie patarė nutraukti pasirodymus su grupe. „Mes atšaukėme vasaros turą ir visus kitus įsipareigojimus. Įrašai studijoje Marie taip pat buvo didžiulis išbandymas. Ji to labai norėjo, tačiau turėjo kovoti dėl to iš visų jėgų. Ir ji tai darė. Marie buvo tikra kovotoja iki pat pabaigos“, – jautriai apie bendražygę atsiliepia P. Gessle‘as.