Muzika

2020.10.01 20:08

Pamatykite: elektroninės muzikos kūrėjai Uraganius ir Aira pristato naują klipą „Sauliūtė”

LRT.lt2020.10.01 20:08

Elektroninės muzikos duetas iš Klaipėdos Uraganius ir Aira pristato naujausią savo kūrinį ir vaizdo klipą „Sauliūtė”.

Spalio 1-ąją Tarptautinės muzikos dienos proga ir baigiantis visiems lauko darbams duetas dovanoja klausytojams naujausią savo kūrinį.

Visais laikais po sunkių darbų žmonės dainuodavo ir poetiškai kreipdavosi į saulę, mėnulį, žvaigždes - tarsi į dangišką šeimą prašant palaikymo. Uraganius ir Aira kviečia pasidžiaugti nuostabiu gamtos virsmu, šiuo spalvingu rudens periodu, kuris ir mumyse atneša daugybę naujų pojūčių ir patyrimų, įsiklausymo į save ir ramybę.

Dainoje „Sauliūtė“ užkoduota žinutė ir prašymas, kad tamsa, kuri užplūsta ir užlieja, pavirstų į šviesą. Anot atlikėjų, ilgėjantys rudens vakarai atneša rimties ir susimątymo apie save, protėvius, šaknis šioje žemėje ir šviesos simbolį, jos prasmę kiekvienam.

Uraganiaus ir Airos ( atlikėjų RamūnoTamošausko ir Airidos Mockutės ) kūrybinė draugystė prasidėjo prieš ketverius metus, kuomet buvo išleistas pirmosios jų bendros dainos „Strazdas“ įrašas.

Dueto kūryboje darniai persipina šiuolaikiniai jaunatviški ritmai ir folkloras. Airidos balsas - neatsiejama skambesio dalis, suteikianti ryškaus etninio autentiškumo. Airida kaip solistė ne kartą dalyvavo Dainų švenčių programose, muzikiniuose projektuose su valstybiniu ansambliu „Lietuva“.

Su lietuvių etnine muzika Ramūnas Tamošauskas susipažino dar studijų laikais Klaipėdos universitete. Tai ir paskatino kurti savito stiliaus muziką, su noru išsaugoti lietuvių liaudies dainas ir adaptuoti jas šiuolaikiniam klausytojui.

Kūrybai įtakos padarė ir įkvėpė vaikystė, praleista Aukštaitijos vienkiemio kaime su seneliais, kurie nesidrovėjo dainuoti liaudies dainas nudirbus visus dienos darbus ar besidarbuojant. Iš gražių sentimentų ir tradicijų puoselėjimo gimė ir šio muzikinio projekto tikslas - išsaugoti senąsias lietuvių dainas, jungiant jas su šiuolaikinėmis muzikinės išraiškos formomis ir sudominti bei perduoti tai jaunajai kartai.

Atlikėjas Ramūnas Tamošauskas jau galvoja ir apie vinilinę plokštelę. Šio dueto gerbėjų gretos sparčiai auga, jų dainas galima išgirsti įvairiuose renginiuose, folkloro šventėse ir muzikos misterijose. Kūriniai skamba ir radijo stotyse.

Su daina šiandien pristatomas ir profesionalus vaizdo klipas, filmuotas Kartenos apylinkėse, Pieceliuose, Sauliaus Miltakio autentiškoje sodyboje. Klipą kūrė Andrius Ganusauskas ir Adomas Tirkšliūnas. Jame vaidina aktorius Deividas Timinskas, nusifilmavo ir šokių studija „Duende“.