Muzika

2020.09.30 19:44

Roko gerbėjai džiūgauja: atgimsta legendinė grupė AC/DC, grįžta ir ją palikę senbuviai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.09.30 19:44

Roko pasaulį drebina žinia, jog vėl susibūrė legendinė australų roko grupė AC/DC, kurios ateitis dar prieš porą metų atrodė labai miglota.

Grupės paskyrose socialiniuose tinkluose trečiadienį atsirado nauja nuotrauka, kuri iš esmės patvirtina jau ne vieną mėnesį sklandančius gandus, jog AC/DC susibūrė viena stipriausių savo sudėčių ir ruošia naują albumą.

Nuotrauką puošia žodžiai „PWR UP“, kurie, spėjama, yra naujo AC/DC albumo pavadinimas. Fotografijoje pavaizduotas grupės lyderis, gitaristas Angus Youngas, gitaristas Stevie Youngas, grupės senbuviai Philas Ruddas (mušamieji), Brianas Johnsonas (vokalas), Cliffas Williamsas (bosinė gitara).

Kodėl ši nuotrauka, kuri prieš porą savaičių jau buvo lyg netyčia „nutekėjusi“ į AC/DC interneto svetainę, bet netrukus pašalinta, roko gerbėjams sukėlė euforiją? Nes mintis, kad gali vėl susiburti tokia grupės sudėtis, prieš porą metų neatrodė nereali.

1973-aisiais brolių Anguso ir Malcolmo Youngų suburta AC/DC tapo viena populiariausių grupių istorijoje ir roko simboliu. Grupės įrašai parduoti daugiau nei 200 milijonų egzempliorių tiražu, o jos koncertai vyksta sausakimšuose stadionuose.

Tačiau pastarąjį dešimtmetį grupę nuolat lydėjo negandos. 2014-aisiais dėl jam diagnozuotos demencijos grupę buvo priverstas palikti vienas įkūrėjų M. Youngas. Jis mirė 2017-aisiais. Muzikantą AC/DC gretose pakeitė jo sūnėnas S. Youngas.

2015-aisiais iš grupės buvo išmestas ilgametis būgnininkas, lietuvių kilmės muzikantas Philas Ruddas. Priežastis – teisiniai nemalonumai, į kuriuos jis įsivėlė. Muzikantas buvo teisme kaltinamas narkotikų laikymu ir grasinimu nužudyti. Bausmė gana švelni – devyni mėnesiai namų arešto, tačiau AC/DC nusprendė atsisakyti jo paslaugų, o prie būgnų komplekto pasodino jau seniau grupėje grojusį Chrisą Slade'ą.

2016-aisiais su grupe buvo priverstas atsisveikinti vokalistas Brianas Johnsonas. Priežastis – pažeistas ausies būgnelis, dėl kurio gydytojai įspėjo dainininką, jog tęsdamas koncertines gastroles jis gali visiškai apkursti.

Kaip vėliau interviu prasitarė dainininkas, jis norėjo likti grupėje ir ragino tiesiog padaryti pertrauką gastrolėse, bet grupės lyderis A. Youngas nusprendė kitaip – išmetė ilgametį bendražygį ir vietoj jo koncertų turą baigti pasikvietė JAV grupės „Guns N' Roses“ dainininką Axlą Rose'ą.

2016-aisiais, pasibaigus AC/DC pasaulinėms gastrolėms, grupę paliko nuo 1977 metų joje grojęs bosistas Cliffas Williamsas. Žiniasklaidai jis pripažino, kad nemato prasmės likti grupėje, kurioje beveik nebėra senbuvių.

Turui pasibaigus, buvo kalbų, kad AC/DC karjera iš esmės baigėsi – iš senosios, „klasikinės“ sudėties grupėje liko tik A. Youngas.

Tačiau jau 2018-aisiais pasklido gandai, kad senieji AC/DC muzikantai susitaikė ir Kanadoje ruošia naują albumą.

Panašu, kad tai tiesa – mįslingos užuominos AC/DC socialinių tinklų paskyrose sufleruoja, kad muzikantai užkasė kovos kirvį ir vėl dirba kartu.

Jei kalbos apie naują albumą – teisingos, tai bus pirmas naujas AC/DC diskas nuo 2014-ųjų albumo „Rock Or Bust“.

Taip pat skaitykite