Muzika

2020.09.30 10:04

Ramūnas Zilnys kalbina: sceninį vardą pakeitęs Junior A ir debiutinį albumą išleidžianti Justė Kraujelytė

LRT.lt2020.09.30 10:04

Trečiadienį portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje lankėsi du naujausius savo darbus pristatę Lietuvos atlikėjai – FC Baseball ir Justė Kraujelytė. FC Baseball papasakojo apie šiandien išleistą debiutinį savo albumą „Lùna“, o J. Kraujelytė – apie šiandien išleidžiamą vaizdo klipą „Stars“ ir spalį pasirodysiantį debiutinį albumą „Therapy“.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Naujas Junior A sceninis vardas ir debiutinį albumą išleidusi Justė Kraujelytė

FC Baseball – naujas pavadinimas Lietuvos muzikos padangėje, tačiau už jo besislepiantis veidas yra gerai žinomas klausytojams.

Tai Tautvydas Gaudiešius, žinomas kaip Junior a, šį populiarų alternatyviosios elektronikos vardą išleidęs kūrybinių atostogų.

Šiandien Tautvydas pristato naują savo alter ego – FC Baseball. Tai yra atskiras projektas, kita muzikinė kryptis, asmeninė atlikėjo nostalgija ir nuoširdus nekantrumas pasidalinti lietuviškai parašytomis dainomis.

„Mano muzikinė kelionė prasidėjo prieš 13 metų. Sėdėdavau kambaryje, brazdindavau gitarą ir dainuodavau. Praleisdavau valandų valandas, atsivertęs Pablo Neruda knygą, ieškodamas melodijų meistriškai parašytiems žodžiams. Tai man padėdavo nusiraminti, – pasakoja populiarus atlikėjas. – Visą gyvenimą jutau nerimą. Jūrą nerimo. Vandenyną. Laimingo atsitiktinumo dėka dar paauglystėje atradau muziką. Nežinau, kur dabar būčiau, jei mama 16-ojo gimtadienio proga nebūtų padovanojusi gitaros. Bet būčiau kitoks, kitur. Muzika buvo mano bilietas į kitą pasaulį. FC Baseball man yra „sugrįžimas namo“. Viskas kitaip, kai gali „liesti muziką“.

Pastaruosius metus mano rašymo procesas prasidėdavo nuo kompiuterio, programų, midi-klaviatūrų, laidų ir t.t. Tai – visiškai kitoks potyris. Buvau labai išsiilgęs paprastumo ir šilumos. O labiausiai buvau išsiilgęs ramybės kuriant. Mano kūrybinis procesas – greitas, bet dirbant man reikia erdvės ir ramybės. Nežinau, kaip jaučiasi kiti, kurie nuolat kuria, kūrybą leidžia į pasaulį ir aktyviai koncertuoja. Man ilgainiui buvo vis sunkiau ir sunkiau. Viskas užaugo taip greitai, atrodo, galvoje neliko vietos mąstyti. Junior a projektas 3 metus man atrodė pats svarbiausias dalykas pasaulyje. Nuo momento, kai supratau, kad taip nebesijaučiu, iki momento, kai pradėjau galvoti, ką norėčiau daryti toliau, praėjo pusė sekundės.“

Naujoji muzika parašyta taip, kad ją galima atlikti ir vienam, su akustine gitara ar pianinu. O galima mąstyti ir apie pritariančią grupę ar visą didelį orkestrą, – atlikėjas leido sau pasvajoti apie tai, įrašinėdamas naujojo albumo dainas savo bendražygio Jokūbo Tulabos studijoje.

Likus lygiai dviem savaitėms iki debiutinio albumo „Therapy“ pristatymo, atlikėja ir dainų autorė, grupių „Okata“ ir „Fume & Comette“ vokalistė J. Kraujelytė dalinasi nauju kūriniu „Stars“ bei jo vaizdo klipu. Kaip visuomet atvirai, dainininkė savo dainoje kalba apie kiekvieno scenos žmogaus baimes ir daugybės jėgų reikalaujančią kovą vardan išlikimo.

„Manau, kad kiekvieno scenos žmogaus baimė – tuščia salė. Sudėti visas jėgas, visą širdį, visą save ir suprasti, kad esi labai vienišas su ta savo širdimi, – pasakoja Justė. – Mes, scenos žmonės, neskaičiuodami jėgų kovojam dėl vietos po saule, kas garsiau ir įdomiau kalbės, kas gaus dėmesį, meilę, pripažinimą. Neslėpsiu, kad tai gerai atspindi net visą albumo kūrimo etapą, kai nuolat svyruodavau tarp abejonių ir klausimų, tarp nusiraminimo ir tikėjimo, tarp košmarų, kad niekam nebus įdomu. Iki šiol vis užduodu sau tą klausimą – ar verta?“

„Stars“ - tai istorija apie vidinį virsmą, išsikraustymą iš proto, perfekcionizmą ir kruviną darbą vardan idealo, kurio iki galo niekas ir nepažįsta. Tačiau, anot dainininkės, istorija neša savyje ir stiprią jėgą, netgi linkėjimą mokėti būti pačiam sau geru ir dėl savęs, vardan savo vertybės ir tiesos.

Kūrinio „Stars“ vaizdo klipas buvo nufilmuotas istorinėje Vilniaus Universiteto Teatro salėje – vienoje seniausių teatrinių salių Lietuvoje. Teatras ir teatro salė Justės planuose jau sukuosi nuo pat pirmųjų dainos „Stars“ eilučių.

„Vilniaus Universitetas yra ne tik mano alma mater. Jis pat turi nuostabaus grožio salę, kurią tikrai norėjosi išfilmuoti, išfotografuoti ir išbūti su šia daina, – sako dainininkė. – Iš tikrųjų, jei gimčiau iš naujo, norėčiau dirbti teatre, būti teatro aktore. Man jis yra magiškas. Klipe aš esu visi veikėjai – režisierė, artistė, technikė, primadona, viskas viename. Čia atiduodu paskutines jėgas į tą vienintelį ir svarbiausią gyvenimo pasirodymą, kurio finalas - kiek netikėtas. Vaizdo klipas šiek tiek įkvėptas ir filmo „Juodoji gulbė“, kurio tema gana glaudžiai siejasi su kūriniu. Iki šiol filmas man sukelia stiprus jausmus.“

Spalio 14 d. dienos šviesą išvys debiutinis Justės albumas „Therapy“, o spalio 16 d. kokteilių bare „Salionas“ įvyks ir jo pristatymo koncertas.

„Labai laukiu koncerto, labai laukiu žiūrovų, bet kartu ir šiek tiek neramu – sunku prognozuoti situaciją. Klipas iš tiesų gali tapti pranašu, tačiau turime ir planą B – koncertą be žiūrovų, gyvos vaizdo transliacijos formatu. Tačiau kol kas belieka tikėtis, kad „Salionas“ bus pilnas žmonių, atėjusių pabūti kartu“, – sako Justė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt