Muzika

2020.09.27 16:17

LRT OPUS eteryje – spalvingos ir originalios britų dainininkės Bat For Lashes koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.09.27 16:17

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žinomų užsienio alternatyvios, elektroninės, roko muzikos atlikėjų koncertų transliacijas, kurias eteryje galite išgirsti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – britų dainininkė Bat For Lashes, dažnai minima tarp įdomiausių savo šalies alternatyvios popmuzikos atlikėjų.

Pakistaniečių kraujo turinti dainininkė, kurios tikrasis vardas – Natasha Khan, išgarsėjo prieš 14 metų, išleidusi debiutinį albumą „Fur And Gold“.

„Art pop“, „folktronikos“, elektroninės popmuzikos žanrams priskiriama atlikėja ir dainų kūrėja iš minios išsiskiria ne tik savitos spalvos balsu, bet ir netikėtomis kūrybinėmis idėjomis.

Ne vienas jos albumas (o jų Bat For Lashes jau yra išleidusi penkis) turi vientisą koncepciją ir idėją. Pavyzdžiui, albumas „The Bride“, išleistas 2016-aisiais, pasakoja apie moterį, kurios sužadėtinis prieš vestuves žuvo avarijoje. Skausmo apimta albumo herojė nusprendžia vis tiek vykti į suplanuotą medaus mėnesį – viena. Albumo dainos pasakoja apie jos emocijas ir apmąstymus.

Pagal šio albumo ir naujausio, 2019 metais išleisto disko „Lost Girls“ dainas Bat For Lashes netgi yra parašiusi scenarijus filmams, kurie, tiesa, kol kas nėra ekranizuoti.

Dėl įdomių dainų tekstų ir savito balso tembro muzikos kritikai Bat For Lashes kartais lygina su originaliosiomis dainininkėmis Bjork, PJ Harvey, Tori Amos ir Kate Bush. Tarp skirtingų žanrų drąsiai nardanti dainininkė pastaruoju metu linko į muziką, įkvėptą 80-ųjų „sintetinio“ pop skambesio, tačiau jos kūryba vadinama visiškai neprognozuojama. Net trys jos įrašai buvo nominuoti prestižiniam apdovanojimui „Mercury“, skiriamam už geriausią metų britų ir airių muzikantų albumą.

Tarp dainininkės gerbėjų – ir garsioji britų alternatyvaus roko grupė „Radiohead“, dar jos karjeros pradžioje pakvietusi „apšildyti“ savo koncertų turą. Kartą, kai jautėsi visiška praradusi įkvėpimą, ji paskambino „Radiohead“ lyderiui Thomui Yorke‘ui ir paprašė patarimo. „Pabandyk piešti“, - pasiūlė muzikantas. Patarimas padėjo – netrukus dainininkė sukūrė ir piešinių ciklą, ir naują albumą.

Tarp kitų garsių atlikėjų, kurie Bat For Lashes kvietėsi į savo turus, yra „Depeche Mode“, „Coldplay“, „Blur“ – pastarosios grupės lyderis Damonas Albarnas jos paprašė ir padėti įrašyti vieną kūrinį savo soliniam albumui „Everyday Robots“.

Užpernai dainininkė sukūrė muziką televizijos serialui „Requiem“ – už jį pelnė prestižinį „Ivor Novello“ apdovanojimą, skiriamą muzikos kūrėjams.

Dainininkė taip pat kuria drabužius ir trumpametražius filmus, ateityje ketina rimčiau pasinerti į režisūrą, tačiau šiuo metu gyvena maloniais šeimos rūpesčiais. Šią vasarą atlikėjai ir jos vyrui, australų aktoriui Samueliui Watkinsui, gimė dukra.

LRT OPUS eteryje skambės koncertas, kurį Bat For Lashes 2013 metais surengė Barselonoje, garsiame muzikos festivalyje „Sonar“.

Koncerto transliacija vykdoma, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.