Muzika

2020.09.19 18:01

Mirė garsus roko muzikantas, buvęs grupės „Uriah Heep“ būgnininkas Lee Kerslake`as

LRT.lt2020.09.19 18:01

Roko pasaulis gedi britų muzikanto, roko būgnininko Lee Kerslake`o, mirusio šeštadienį. Jam buvo 73-eji. 

L. Kerslake`as labiausiai pagarsėjo kaip legendinės roko grupės „Uriah Heep“ būgnininkas, joje grojęs nuo 1971 iki 1979 metų ir nuo 1981 iki 2007 metų. Jo grojimas daugelyje ryškiausių šios grupės įrašų.

Žinią apie L. Kerslake`o mirtį internete pranešė jo bičiulis, buvęs „Uriah Heep“ klavišininkas Kenas Hensley. Anot jo, būgnininkas mirė nuo prostatos vėžio, kuris jam buvo diagnozuotas prieš šešerius metus.

Prie „Uriah Heep“, kuri didžiulės sėkmės sulaukė praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, prisijungęs L. Kerslake`as beveik be pertraukų šioje grupėje grojo 36 metus. Palikęs grupę jis buvo tik porai metų – kai susiviliojo galimybe groti su garsaus roko dainininko Ozzy Osbourne'o grupe.

Su Ozzy L. Kerslake`as įrašė du didelės sėkmės sulaukusius albumus - „Blizzard Of Ozz“ ir „Diary Of A Madman“. Beje, vėliau su O. Osbourne`u jis bylinėjosi dėl atlygio už darbą įrašant šią muziką.

1981-aisiais grįžęs į „Uriah Heep“, su šia grupe jis grojo iki 2007 metų, kai buvo priverstas atsisveikinti dėl silpnos sveikatos.

2018-aisiais jis trumpam vėl prisijungė prie „Uriah Heep“ – Londone su grupe atliko dainą „Lady In Black“. Beje, „Uriah Heep“, kurie yra viešėję ir Lietuvoje, šįmet ketino surengti savo 50-mečio koncertų turą, tačiau šiuos planus buvo priversti sustabdyti dėl koronaviruso pandemijos.

Pernai atsiimdamas muzikinį apdovanojimą Kalifornijoje, muzikantas prasitarė, kad, gydytojų nuomone, gyventi jam teliko keli mėnesiai.