Muzika

2020.09.15 14:39

„Tik tok“ juokingais filmukais išgarsėjęs lietuvis pristato grupės „Nava“ klipą: tai kita mano asmenybės pusė

LRT.lt2020.09.15 14:39

„Tik tok“ platformoje išgarsėjęs Rokas Žukauskas – Ghostwagen šį kartą į pasaulį kreipiasi kaip grupės „Nava“ vokalistas ir atskleidžia kitą savo asmenybės pusę – melancholišką, rimtą ir pasinėrusią į „desert“ roko muzikos pinkles.

Nors daina „Atviras“ pristatyta dar praėjusiais metais, kaip debiutinio grupės „Nava“ minialbumo „Lucid“ dalis, šį kartą kūrinys naujai atskleidžiamas muzikiniame klipe.

„Nors daina ir neatspindi mūsų grupės pagrindinio žanro, man tai yra vienas svarbiausių gyvenimo kūrinių. Mintis, kurias nešiojausi didelę savo gyvenimo dalį, pagaliau pavyko supakuoti į būtent šį audiovizualinį gemalą“, – atviravo Rokas.

Iš tiesų, klipas paneria į tam tikrą meninį ir emocinį transą, kuriame netrūksta net nejaukiai pasijausti priverčiančių kadrų ar kiekvienam pažįstamo pasimetimo gyvenime ir kasdienybėje, rašoma pranešime spaudai.

„Klijuodamas ištraukas iš įvairių vietų, kuriose paklydau keliaudamas per šių metų keistą, gražią, melancholišką, bauginančią, juokingą ir atradimų kupiną vasarą, negalėčiau sugalvoti labiau tinkančio, mums visiems neįprasto ir chaotiško, laikotarpio šioms mintims užfiksuoti“, – apie klipo gimimą pasakojo Rokas.

Grupė „Nava“ susikūrė dar 2018 metais, įrašė savo pirmąjį minialbumą „Lucid“. Po to sekė sunkūs, asmeninių paklydimų ir išbandymų metai. Tačiau grupė ir po jų neišsiskyrė, bet grįžo į repeticijų salę ir pradėjo naują kūrybinį grupės laikotarpį, kuris ir atsispindi naujame vaizdo klipe.

Grupės vokalistas pabrėžia, kad dainos „Atviras“ viena pagrindinių žinučių yra apie kovą su priklausomybe ir ją lydinčią kaltę.

„Daugelis lietuvių būtent su šia problema yra susidūrę patys arba prasilenkę artimoje aplinkoje, tad kiekvienam asmeniškai tenka nuspręsti, kiek dainos žodžių gali priimti tiesiogiai, kiek simboliškai“, - dalinosi Rokas.

Karantino metu „Tik Tok“ platformoje Rokas pradėjo kurti juokingus filmukus, kurių dėka susilaukė nemažo populiarumo, šiuo metu Ghostwagen jau skaičiuoja 46 tūkstančius sekėjus.

Tačiau šiandien lengvą pertrauką darantis nuo šios platformos vaikinas ir vėl grįžo prie kitų asmeninių projektų. Atsitraukus nuo socialinės platformos gimė ir „Atviras“ vizualizacija.

„Šis laikotarpis įkvėpė nufilmuoti klipą, nes privertė mus visus sustoti. Kai sustoji, nori nenori esi priverstas apsižvalgyti. Galbūt pamatysi, kokio dydžio žaizdas ant pėdų paliko bėgimas. Galbūt pamatysi, jog bėgai ratais. Galbūt pamatysi, kokio dydžio kuprinė šitiek metų pečius spaudė. Ši daina man didelis žingsnis nebijoti pamatyti, o pamačius nenusisukti. Būkit atviri. Ne tik kitiems, bet ir sau“, – linki Rokas iš grupės Nava.