Muzika

2020.09.14 10:23

Išgirskite: grupė „Juodvarnis“ pristato metalo stiliumi atliktą Andriaus Mamontovo dainą

LRT.lt2020.09.14 10:23

Vilniečių tamsiojo metalo grupė „Juodvarnis“ išleido jau trečiąjį – ir iki šiol brandžiausią – albumą „Nerimo dienos“.

Šiuolaikinės visuomenės skaudulius nagrinėjantis albumas užbaigiamas netikėtu grupės sprendimu – savaip atlikta Andriaus Mamontovo daina „Trys“.

Savo naujojoje kūryboje atlikėjai pasinėrė į tamsiąją šių dienų visuomenės pusę ir nagrinėja susvetimėjimo, laikinumo temas. Kuomet šiuolaikinės technologijos turėtų susieti mus geriau, nei bet kada anksčiau, išties esame ypatingai susvetimėję ir atitolę vienas nuo kito.

Daug mieliau renkamės dirbtinumą ir laikinumą, nei tai, kas yra amžina ir tikra. Būtent tokia, dažnai pasimetusio ir savojo kelio nerandančio, žmogaus figūra atsispindi kone kiekvienoje „Nerimo dienų“ dainoje.

Albumą užbaigia A. Mamontovo daina „Trys“ iš legendinio leidinio „Šiaurės naktis. Pusė penkių“. Apie tokį, klausytojui kiek netikėtą, bet grupės viduje jau ilgai brendusį sprendimą atlikėjai sako: „Tai ypatingą emocinę jėgą turintis kūrinys, tarp lietuvių kūrėjų tokių dainų yra itin nedaug. Jau seniai kalbėjome, kad būtų įdomu padaryti jos koverį. Kai atsirado „Nerimo dienų“ koncepcija, turėjome puikią progą tai įgyvendinti. Ši daina dera viso albumo tėkmėje ir efektingai jį uždaro. Džiaugiamės, kad Andrius leido mums perdainuoti jo kūrinį savaip.“

Trečiasis „Juodvarnio“ albumas išleistas rugpjūčio 28 dieną, o klausytojams pirmą kartą pristatytas rugpjūčio pabaigoje vykusio festivalio „MJR Kaukynės“ metu. Savo naująjį albumą platesnei auditorijai „Juodvarnis“ žada pristatyti rugsėjo 25 dieną Kaune esančiame klube „Lemmy“, 26-ąją – Vilniuje, klube „Narauti“ ir spalio 10-ąją Klaipėdoje, klube „Shelter Pub“.

„Nerimo dienas“ išleido leidybinė kompanija „Dangus“, jau nuo 1993 metų leidžianti alternatyvią baltišką muziką. Albumo garso korekcijos buvo atliktos Švedijoje, studijoje „Fascination Street Studios“. Albumo garso korekcijų inžinierius Tony‘is Lindgrenas yra dirbęs su tokiais muzikos pasaulio grandais kaip „Sepultura“, „Dimmu Borgir“, Billie Eilish ir kitais.

Taip pat skaitykite