Muzika

2020.09.13 11:54

LRT OPUS eteryje – JAV grupės „LCD Soundsystem“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.09.13 11:54

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žymių užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – elektroninės muzikos ir roko elementus derinanti JAV grupė „LCD Soundystem“, dažnai vadinama vienu įdomiausių šio amžiaus scenos reiškinių. Arba tiesiog „šokių muzikos pankais“.

Niujorke 2002-aisiais vokalisto, dainų kūrėjo, prodiuserio Jameso Murphy suburta grupė yra kelis sykius nominuota „Grammy“ apdovanojimams, o prieš porą metų šį prestižinį prizą laimėjo – kai daina „Tonite“ buvo pripažinta geriausiu šokių muzikos įrašu.

J. Murphy, kuris yra ir įrašų leidyklos „DFA Records“ įkūrėjas, kaip savo didžiausią įkvėpėją išskiria britų legendą Davidą Bowie. Tačiau muzikos specialistai „LCD Soundsystem“ skambesį vadina nepanašiu į nieką, bet tuo pačiu – ir lengvai primenančiu kultines grupes „Talking Heads“ ar „New Order“.

Bet kuriuo atveju, grupė giriama už išskirtinį braižą, energingus koncertus ir įdomų skambesį, o įtakingas žurnalas „Rolling Stone“ šiuos muzikantus netgi įtraukė į „naujųjų nemirtingųjų“ sąrašą. Jame – atlikėjai, kurių muzika, žurnalo nuomone, išlaikys laiko egzaminą ir bus aktuali net ir daug metų po karjeros pabaigos.

Įdomi grupės istorija – tris albumus išleidę „LCD Soundsystem“ 2011-aisiais paskelbė, kad skirstosi, surengė paskutinį koncertą Niujorko salėje „Madison Square Garden“, įamžino atsisveikinimą filme ir koncertiniame albume, o po ketverių metų vėl susibūrė, įrašė naują albumą „American Dream“ ir groja toliau.

Beje, „LCD Soundsystem“ lyderis garsėja ir kaip itin pageidaujamas prodiuseris, kviestinis muzikantas bei dainų autorius – jis dirbo su D. Bowie, „Gorillaz“, „Pulp“, „Arcade Fire“, „Yeah Yeah Yeahs“ ir daugybe kitų.

Koncertas, kurį išgirs LRT OPUS klausytojai, 2010 metais įvyko Barselonoje, garsiame elektroninės muzikos festivalyje „Sonar“.

Koncerto transliacija vykdoma, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.