Muzika

2020.08.19 21:48

Po vasaros dangumi: spalvingieji „Beissoul & Einius“ Vingio parke pakvietė į savo „kosminį sodą“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.08.19 21:48

Per pastaruosius kelerius metus viena madingiausių Lietuvos grupių tapęs duetas „Beissoul & Einius“ trečiadienio vakarą gerbėjus pakvietė į retą susitikimą.

Sostinės Vingio parke, VU Botanikos sode duetas surengė vienintelį šią vasarą pasirodymą Vilniuje, kuriame praskleidė skraistę į būsimąjį albumą, ketinamą išleisti dar šiais metais.

Stilingi, madą ir elektroninius garsus derinantys, seksualumo ir paslapties kupiną muziką kuriantys dainininkas Artūras Žabas – Beissoul ir prodiuseris Einius Jarutis šį savo pasirpodymą pavadino „Space Garden“ – kosminiu sodu.

Priežastys akivaizdžios – viena vertus, atlikėjai scenoje ir vaizdo klipuose išties dažnai atrodo kaip ateiviai kosmoso. Kita vertus, visi nusipirkę bilietus buvo kviečiami į renginį atvykti pora valandų anksčiau ir apžiūrėti VU Botanikos sodo augalus.

Kai pavasarį dėl COVID-19 pandemijos daugybė Lietuvos atlikėjų buvo priversti atšaukti koncertus ir karštligiškai tartis su salėmis dėl naujų datų, „Beissoul & Einius“ jautėsi ramiai.

Ne tik Lietuvoje, bet ir Ukrainoje bei Baltarusijoje jau gerai žinomas duetas didelę dalį šių metų buvo nusiteikę skirti ne koncertams, o naujo albumo įrašams.

Jį, pavadintą „Questions In The Dark“, buvo ketinama išleisti liepą, tačiau muzikantai nusprendė skirti sau dar šiek tiek laiko – kol kas albumo skaitmeninėse platformose nėra.

„Naujasis albumas padėjo atsakyti sau į seniai tvyrojusį klausimą: ar man tikrai verta išmokti vairuoti automobilį ir gauti vairuotojo pažymėjimą? Atsakymas – taip, nes vairuojant arba skrajojant jis skamba neįtikėtinai puikiai! Tikime, kad „Questions In The Dark“ padės daugeliui žmonių įvairiais gyvenimo klausimais – albumo muzika atmosferiška, ryški, konceptuali“, – kviesdamas į koncertą, intrigavo Beissoul.

Būrys į koncertą susirinkusių gerbėjų gavo daugelį ryškiausių dueto hitų – daina „Innocent Black Coffee“ koncertą pradėjusi grupė šiltą vasaros vakarą puikiai kūrė mistinės šventės nuotaiką.

Atlikėjai vos tramdė šypsenas – panašu, kad šią vasarą be festivalių ir didelių renginių jie ir patys labai pasiilgo publikos.

Tiesa, pasikeitusi realybė (šiuo metu į renginius leidžiama rinktis ne daugiau nei tūkstančiui žiūrovų) pakeitė ir koncertų vaizdą.

Sceną šį sykį atstojo Botanikos sodo pašiūrė, tačiau ir joje duetas sugebėjo sukurti keistai atrodančias dekoracijas - išdėliojo šieno kauges ir butaforinių kolonų bei skulptūrų nuolaužas.

Nors renginiuose rekomenduojama dėvėti kaukes, tarp susirinkusių žiūrovų pasirinkusių taip elgtis buvo tik vienas kitas - kaip vienintelę saugumo priemonę daugelis dueto gerbėjų nusprendė rinktis dezinfekcinį skystį ant delnų.

Pajuokavęs, kad tik dabar pradeda vasaros sezoną, Beissoul užsiminė, kad per karantiną turėjo pakankamai daug laiko pabūti vienas ir užsiimti mėgstamais reikalais.

„Naujas albumas bus žiauriai greitai, taip pat ir visa kita, kas būna su juo", - pažadėjo dainininkas.

Tris albumus iki šiol išleidusi grupė šiuo metu laikoma viena tų, kurios Lietuvos didmiesčiuose beveik garantuotai pritraukia auditoriją.

Negana to, duetas yra išleidęs ir specialius kvepalus bei pristatęs keturias avangardinės mados kolekcijas. Duetas savo kūrybą įvardija kaip „electrofashion“ – muzikos ir mados sintezę.

Šeštadienį duetas surengs koncertą Klaipėdoje, renginių erdvėje „Šiaurinis ragas“, o tada žada visą dėmesį sutelkti į pasirengimą didžiajam savo dešimtmečio ir albumo pristatymo koncertui – jis kitų metų sausio 16 dieną planuojamas Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.