Muzika

2020.08.19 11:36

Karantino nutrauktas jaunų grupių konkursas „Garažas‘20“ sugrįžta jau kitą savaitę

LRT.lt2020.08.19 11:36

Vienuoliktą kartą vykstantis jaunų grupių konkursas „Garažas“ šiemet prasidėjo dar kovą, tačiau dauguma Lietuvos scenos naujokų savo šlovės minučių turėjo laukti kone visą vasarą - prasidėjusį konkursą sustabdė karantinas.

Pagaliau „Garažo“ organizatoriai skelbia gerą naujieną – konkursas grįžta į klubo „Tamsta“ sceną.

„Tai, ką atrasi čia, skambės amžinai“, – įsitikinusi konkurso rengėjų komanda. Ilgiausią istoriją Lietuvoje turintis jaunų grupių konkursas „Garažas“ yra išpildęs ne vieno scenos naujoko svajonę bei padovanojęs Lietuvai dešimtis sėkmingų muzikos atlikėjų.

„Mums tai – vienas svarbiausių renginių, sukeliantis daugiausia jaudulio ir džiaugsmo. Matyti, kaip užgimsta naujos žvaigždės – tikrai jaudinantis ir nepakartojamas jausmas“, – pasakoja klubo „Tamsta“ vadovė Ona Skernevičiūtė.

Dėl ateities žvaigždžių titulo per visą „Garažo“ istoriją varžėsi tokios grupės ir atlikėjai kaip „Garbanotas“, „ba.“, „jauti“, „Solo Ansamblis“, „Abudu“, „Flash Voyage“, „Timid Kooky“, „Pilnatys“, Markas Palubenka, „Liūdni slibinai“, „Jama & W“.

Šiemet savo kūrybiškumu su plačiąja publika jaunos grupės dalinsis net trijuose pusfinaliuose. Pirmasis pusfinalis įvyko kovo mėnesį, o geriausiai jame pasirodę kolektyvai „Mėlyna“ ir „Kozmik Pacany“ kolegų jau laukia finaliniame koncerte, kur rugsėjo 16 dieną susitiks aštuonios ryškiausios „Garažo“ grupės.

„Garažo“ pusfinaliai ant „Tamstos“ klubo scenos ateities žvaigždes pakvies rugpjūčio 26 d., rugsėjo 2 d. bei rugsėjo 9 d. Kiekviename jų pasirodymus surengs net septyni kolektyvai, iš kurių du geriausi keliaus į finalą. Šiems jauniems talentams tai – ne tik naujos muzikinės pažintys, proga praplėsti savo klausytojų ratą ar pagaliau būti pastebėtiems muzikos ekspertų.

Kūrybiškiausių ir publikos mylimiausių muzikantų lauks galybė vertingų prizų. Atlikėjus, kaip įprasta, vertins profesionali komisija, sudaryta iš žinomų muzikos pasaulio atstovų ir ekspertų. Vis dėlto, kiekvieno pusfinalio laimėtojus lemia ne tik komisijos, bet ir žiūrovų balsai. Klube paprastai gausiai susirenkantys žiūrovai kviečiami aktyviai palaikyti savo mylimiausius kūrėjus viso konkurso metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt